پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1387/10/15 12:24:00
سرویس صحن
به منظور تامین نظر شورای نگهبان

مجلس قانون حفظ و گسترش فضای سبز شهرها را مجددا اصلاح کرد

مجلس شورای اسلامی طرح اصلاح قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها را به منظور تامین نظر شورای نگهبان بار دیگر اصلاح کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، طرح اصلاح قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها مصوب 1359 شورای انقلاب که به منظور رفع ابهام شورای نگهبان از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام به مجلس اعاده شده بود در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با حضور یکی از اعضای شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت و با اصلاحاتی به تصویب کمیسیون رسید.

براساس این گزارش، مصوبه کمیسیون در جلسه امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی با حذف کلمه باغچه از پاراگراف اول ماده (1)به شرح زیر اصلاح و جایگزین شد.

براساس مصوبه امروز مجلس، به منظور حفظ و گسترش فضای سبز و جلوگیری از قطع بی رویه درختان، قطع هر نوع درخت در معابر، میادین، بزرگراه ها، پارک ها، باغات، بوستان ها و محل هایی که به تشخیص شورای اسلامی شهر، باغ (اعم از باغ و زمین مشجر) شناخته شوند در محدوده شهرها بدون اجازه شهرداری و رعایت ضوابط مربوطه ممنوع است.

شورای نگهبان نیز در بررسی این مصوبه، لفظ "باغچه" در این ماده را با توجه به تبصره 1 ماده 2 از این جهت که شامل درختان موجود در منازل یا هر مساحتی می‌شود یا نه دارای ابهام دانسته بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet