هدر اصلی
1387/10/15 12:54:00
سرویس کمیسیون ها

نماینده نایین دلایل تاخیر پرواز دیروز اصفهان به تهران را تشریح کرد

نماینده مردم نایین با تشریح جزئیات تاخیر پرواز صبح شنبه هواپیمای اصفهان به تهران، خبر سایت تابناک در باره این موضوع را تکذیب کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "حسین حسنی بافرانی" که در جمع خبرنگاران پارلمانی سخن می‌گفت افزود: روز جمعه با هماهنگی پاویون دولت بلیت سفر اصفهان به تهران را رزو کردم. ساعت 7 صبح در فرودگاه بودم و ساعت 30/7 نیز کارت پرواز را دریافت کردم اما ساعت 05/8 به من گفتند که پرواز احتمالاً از تهران نیامده و دچار تاخیر شده است.

وی با انتقاد از برخورد مسئولان پرواز امنیت پرواز در فرودگاه اصفهان ادامه داد ساعت 30/9 هواپیمای 236 تهران - اصفهان در فرودگاه اصفهان نشست و به ما اطلاع دادند که می‌توانیم به تهران برویم اما هنگامی که من رسیدم درب هواپیما در حال بسته شدن بود.

نماینده  نایین با بیان اینکه بنده می‌خواستم سوار هواپیما شوم اما خلبان اعلام کرد سفر باید آغاز شود خاطرنشان کرد: من گفتم که باید نسبت به این مسئله توجیه شوم.

وی افزود: یکی از نیروهای خدمات پرواز در هواپیما اعلام کرد که یکی از نمایندگان مانع پرواز است.

حسنی با اشاره به سخنان حجة الاسلام سالک عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز که به اقدامات او انتقاد کرده و در اعتراض به حرکت وی از هواپیما خارج شده است گفت: سخنان ایشان برای من تعجب برانگیز است.

وی افزود: در ادامه از قول خلبان به من گفته شد که وی گفته است که این پرواز را انجام نمی‌دهد و اگر هم پرواز انجام شود وی را در هواپیما راه نخواهد داد.

نماینده نایین خاطرنشان کرد: اما خلبان این سخنان را تکذیب کرد و آقای سالک نیز با ترک هواپیما گفته است که بنده به دلیل قضای حاجت از پرواز جامانده‌ام و نگذاشته‌ام که دیگران هم پرواز کنند.

حسنی با بیان اینکه هیچ یک از این مطالب صحت نداشته است گفت: من در هواپیما با مسافران صحبت کردم و گفتم که تاخیر 5/1 ساعته پرواز هواپیمای 236 هیچ ربطی به بنده نداشته است اما گویا یکی از مسئولان پرواز همه تقصیرها را به گردن بنده انداخته است.

حسنی افزود: آقای سالک اگر می‌خواست مسئله را موشکافی کند و به دفاع از نظام بپردازد باید دلیل تاخیر پرواز از تهران به اصفهان را بررسی می‌کرد. سخنان ایشان خلاف واقع است من شاهد بودم که یک بار ایشان به دلیل تاخیر پرواز دستور دادند که درهای هواپیما باز شود تا ایشان خارج شوند.

وی تصریح کرد: شیطنت برخی افراد در گروه پرواز و حراست فرودگاه و هواپیمای هما باعث این اتفاق شد چون هواپیما هنوز حرکت نکرده بود و موانع جلوی لاستیک‌های هواپیما برداشته نشده بود و می‌توانستند خیلی راحت به بنده هم اجازه پرواز بدهند اما این کار را نکردند و کار به اینجا رسید.

نماینده نایین اظهار داشت: ای کاش آقای سالک سعه صدر به خرج می‌دادند و به جای گفتگو با سایت تابناک با بنده صحبت می‌کردند تا متوجه دلیل اصلی تاخیر در پرواز شوند.

وی با اشاره به مشکلات و مسائل مدیریتی در ناوگان هواپیمایی ایران گفت: انتظار می‌رود که وزیر راه به این مسائل رسیدگی کند اگر خادم و نماینده مردم از حق خودش در تاخیر پرواز نتواند دفاع کند و به بهانه تاخیر او را سوار هواپیما نکنند چگونه می‌خواهد به حقوق مردم رسیدگی کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet