انتخابات ریاست جمهوری
1391/11/29 15:01:00
سرویس بین الملل
رئیس کمیته مطالبات‌ملی مجلس؛

سازمان‌ملل چشم خود را بر وضعیت نامساعد اسرای فلسطینی نبندد

مهدی دواتگری با بیان اینکه دیوان بین‌المللی کیفری باید به جنایات اسرائیل علیه بشریت رسیدگی کند، گفت: وضعیت نامساعد زندانیان فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی مصداق جنایت علیه بشریت است.
سازمان‌ملل چشم خود را بر وضعیت نامساعد اسرای فلسطینی نبندد مهدی دواتگری با بیان اینکه دیوان بین‌المللی کیفری باید به جنایات اسرائیل علیه بشریت رسیدگی کند، گفت: وضعیت نامساعد زندانیان فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی مصداق جنایت علیه بشریت است. https://cdn.icana.ir/d/019/24244.jpg سازمان‌ملل,چشم,خود,را,بر,وضعیت,نامساعد,اسرای,فلسطینی,نبندد Icana

مهدی دواتگری در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، در خصوص وضعیت نامساعد زندانیان فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی و سکوت مجامع بین‌المللی، اظهار داشت: شورای امنیت و شورای حقوق بشر که وظیفه تامین امنیت و صلح در جهان را برعهده دارند باید سکوت خود را در قبال جنایات رژیم صهیونیستی بشکنند و یکبارهم که شده موضع گیری منطقی در برابرجنایات این رژیم جعلی داشته باشند.

 نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی به هیچ یک از پروتکل های بین المللی برای احقاق حقوق زندانیان پایبند نیست، تصریح کرد: براساس اعلامیه جهانی حقوق بشر رژیم صهیونیستی وظیفه دارد تمام ابزارهای لازم را در اختیار زندانیان فلسطینی قرار دهد.

وی با تاکید براینکه دیوان بین‌المللی کیفری می‌تواند با استناد به اقدامات رژیم صهیونیستی و به اتهام جنایت علیه بشریت سران رژیم صهیونیستی را تحت پیگرد قرار دهد، ادامه داد: همان گونه که دیوان بین المللی کیفری با ورود به قضیه سودان حکم بازداشت رئیس جمهور این کشور ر ا صادر کرد امروز نیز باید با ورود به مسئله اسرای فلسطینی نقش خود را ایفا کند.

 نماینده اصولگرای مجلس نهم، تصریح کرد: با توجه به جنایتهایی که رژیم اشغالگر قدس ضد مردم فلسطین انجام داده است باید حکم جلب سران رژیم صهیونیستی صادر شود.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه سکوت نهادهای حقوق بشری در قبال مسائل اسرای فلسطینی جایز نیست، خاطر نشان کرد: سکوت داعیه داران حقوق بشر در قرن 21  در قضیه اسرای فلسطینی جای بسی تعجب دارد.

تعدادی ازاسرای فلسطینی در بند رِیم صهیونیستی به دلیل وضعیت نامساعد خود اعتصاب غذایی کرده اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet