هدر موبایل
1391/11/29 09:34:23
سرویس صحن
جهت تامین نظر شورای نگهبان تصویب شد؛

ثبت احوال مکلف به قید نام کودک در سجل سرپرست شد

نمایندگان مجلس جهت تامین نظر شورای نگهبان، با اصلاح ماده ۲۲ لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست که اداره ثبت احوال را مکلف به قید نام کودک دراسناد سجلی زوجین سرپرست می کند، موافقت کردند.
ثبت احوال مکلف به قید نام کودک در سجل سرپرست شد نمایندگان مجلس جهت تامین نظر شورای نگهبان، با اصلاح ماده 22 لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست که اداره ثبت احوال را مکلف به قید نام کودک دراسناد سجلی زوجین سرپرست می کند، موافقت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/21332.jpg ثبت,احوال,مکلف,به,قید,نام,کودک,در,سجل,سرپرست,شد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 29 بهمن) مجلس شورای اسلامی‌با اصلاح ماده 22 لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی پرست و بدسرپرست موافقت کردند.

اصلاح ماده 22 به شرح ذیل است:

پس از صدور حکم قطعی سرپرستی، مفاد حکم از سوی دادگاه به اداره ثبت احوال ابلاغ می شود. اداره ثبت احوال مکلف است که نام کودک یا نوجوان تحت سرپرستی را در اسناد سجلی زوجین سرپرست وارد کند و همچنین شناسنامه جدیدی برای کودک یا نوجوان تحت سرپرستی با درج نام زوجین سرپرست و نام و نام خانوادگی سرپرست صادر کند.

تبصره 1- اداره ثبت احوال ملکف است سوابق هویت و نسبت واقعی طفل را در پرونده وی حفظ نماید.

تبصره 2- در صورتی که والدین کودک یا نوجوان تحت سرپرستی مشخص بوده و لکن در قید حیات نباشند و به تشخیص دادگاه تغییر نام والدین به مصلحت وی نباشد، مفاد حکم بدون تغییر نام والدین درشناسنامه کودک یا نوجوان تحت سرپرستی درج می شود.

تبصره 3- اجرای این ماده به موجب آیین نامه است که به وسیله سازمان ثبت احوال کشور و با همکاری سازمان تهیه می شود و ظرف 3 ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون به تصویب هیات وزیران می رسد.

لازم به ذکر است اصلاح ماده 22 و 3 تبصره الحاقی آن با 180 رأی موافق، 5 رأی مخالف و 12 رأی ممتنع از مجموع 236 رأی به تصویب رسید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet