پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/11/29 13:31:32
سرویس سیاسی
منصوری آرانی:

استفاده‌غرب از تحریم برای فشار به ایران، مسیر مذاکرات را تغییر می‌دهد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ایران امتیازاتی بیشتر از آنچه در NPTمقرر شده، نمی‌خواهد،‌ استفاده از تحریم به عنوان یک اهرم فشار بر تهران را موجب تغییر مسیر مذاکرات خواند.
استفاده‌غرب از تحریم برای فشار به ایران، مسیر مذاکرات را تغییر می‌دهد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ایران امتیازاتی بیشتر از آنچه در NPTمقرر شده، نمی‌خواهد،‌ استفاده از تحریم به عنوان یک اهرم فشار بر تهران را موجب تغییر مسیر مذاکرات خواند. https://cdn.icana.ir/d/019/5193.jpg استفاده‌غرب,از,تحریم,برای,فشار,به,ایران،,مسیر,مذاکرات,را,تغییر,می‌دهد Icana

عباسعلی منصوری آرانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت گفت: غرب در قالب 1+5 مذاکرات بسیاری با ایران داشته و به این نقطه رسیده که صحبت‌های ایران خارج از چارچوب‌ها نیست و تهران نمی‌خواهد، امتیازاتی بیشتر از آنچه در NPT است، بگیرد.

نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آگاهی غرب از فعالیت‌های صلح‌آمیز ایران در بخش هسته‌ای افزود: آژانس حقوقی برای تمام کشورها در نظر گرفته و ایران نیز بر همان محور مشغول گفتگو است و بنابراین استفاده از تحریم به عنوان یک اهرم، مسیر مذاکرات را تغییر خواهد داد.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس تصریح کرد: بسیاری از مباحثی که در روزنامه‌ها و سایت‌های خبری مطرح می‌شود، آن چیزی نیست که در بطن این مذاکرات صورت می‌گیرد؛ باید اجازه داد نمایندگان ایران و 1+5 بحث کنند تا نگاه خوش‌بینانه‌تری به این گفت‌وگوها داشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره بسته‌های جدید غرب برای ایران، توضیح داد: 50 تا 60 درصد از موضوعات بسته‌های پیشنهادی، همان موردهای قبلی است و 20 تا 30 در صد به مسائل جدید می‌پردازد و البته روند مذاکرات در دنیا نیز به همین صورت است.

منصوری آرانی گفت: در مذاکرات ایران و 1+5 ، غرب از ابعادی به این موضوع می‌‍پردازد و به دنبال آن است که جمهوری اسلامی ایران از حقوق خود استفاده نکند و از سویی، ایران نیز خواستار استفاده از حقوق بدیهی و مسلم خود است؛ بنابراین نه می‌توان مذاکرات را به صورت کامل قطع کرد و نه اینکه آنچه را غرب می‌خواهد، بپذیریم.

کشورهای عضو گروه ۱+۵ تصمیم دارند در گفت‌وگوهای 26 فوریه در قزاقستان، این پیشنهاد را به ایران بدهند که در ازای تعطیل‌ کردن تاسیسات فردو، بخشی از تحریم‌ها را که مانع تجارت طلا و دیگر فلزهای قیمتی می‌شود، لغو کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet