پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/11/29 09:49:55
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محسنی ثانی تصریح کرد:

چانه زنی غرب روند مذاکرات ۱+۵ را طولانی کرده است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انتقاد از روند طولانی مذاکرات ایران و ۱+۵، تصریح کرد: مدتهاست این مذاکرات از مسیر اصلی خود منحرف شده و هربار نیز غرب با چانه زنی سیاسی متناسب با پدیده‌های روز وارد بحث می‌شود.
چانه زنی غرب روند مذاکرات ۱+۵ را طولانی کرده است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انتقاد از روند طولانی مذاکرات ایران و ۱+۵، تصریح کرد: مدتهاست این مذاکرات از مسیر اصلی خود منحرف شده و هربار نیز غرب با چانه زنی سیاسی متناسب با پدیده‌های روز وارد بحث می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/22202.jpg چانه,زنی,غرب,روند,مذاکرات,۱+۵,را,طولانی,کرده,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛محمدرضا محسنی ثانی عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس درباره بسته جدید پیشنهادی غرب برای مذاکرات ایران و ۱+۵ به مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)،گفت: با توجه به اینکه ایران هیچگونه حسن ظنی از این کشور‌ها ندیده است، باید با سوء ظن به مطالب و پیشنهادات آن‌ها بنگرد؛ روند طولانی مذاکرات نیز موید این امر است.
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی افزود: مدتهاست این مذاکرات از مسیر اصلی خود منحرف شده و در راستای مسائل سیاسی قرار گرفته و هربار نیز غرب با چانه زنی سیاسی متناسب با پدیده‌های روز وارد بحث می‌شود، اما آنچه آن‌ها اعلام می‌کنند حرف جدیدی نیست و ایران غنی سازی در حد ۲۰ درصد را متوقف نخواهد کرد.
وی با بیان اینکه روند این جلسات نتوانسته در یک بستر سالم طی شود، ادامه داد: با توجه به اینکه ایران بسته خود را از قبل تدوین و تنظیم و ابلاغ کرده، نمی‌توان امیدوار بود این جلسات بتواند روند خود را در یک بستر سالم طی کند و بنابراین تا حسن ظن اجرایی و عملی قوی از سوی غرب دیده نشود، نباید انتظار نتایج مثبت برای آن داشت.
عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس تاکید کرد: موضع ایران در بهره گیری از انرژی صلح آمیز هسته‌ای تدوین، تنظیم و اعلام شده و همانی است که از گذشته نیز توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده؛ ایران در راستای NPT و ضوابط و مقررات آن حقوق خود را دنبال خواهد کرد و هیچ حد و مرزی در راستای غنی سازی اورانیوم برای خود قائل نیست.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به این سوال که بسته جدید غرب چه گزینه‌هایی می‌تواند داشته باشد، توضیح داد: آن‌ها اصرار دارند ایران از حقوق خود در زمنیه غنی سازی ۲۰ درصدی دست بردارد و احتمالا آن‌ها نیز نرمشی نسبت به تهدید‌ها و تحریمهایی که مرتب انجام می‌دهد، داشته باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet