عید سعید فطر
1391/11/29 11:55:00
سرویس صحن
موسوی لارگانی:

خلبانان و کنترل‌کننده‌ها دو بال ایمنی یک پرواز هستند

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی گفت: خلبانان و کنترل‌کننده‌ها دو بال ایمنی یک پرواز هستند.
خلبانان و کنترل‌کننده‌ها دو بال ایمنی یک پرواز هستند نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی گفت: خلبانان و کنترل‌کننده‌ها دو بال ایمنی یک پرواز هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/13503.jpg خلبانان,و,کنترل‌کننده‌ها,دو,بال,ایمنی,یک,پرواز,هستند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،سید‌ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه طی سخنانی به عنوان طراح طرح یک فوریتی ارتقاء ایمنی کنترل ترافیک هوایی در صحن علنی مجلس اظهار داشت: برج‌های مراقبت وظیفه هدایت سرباز‌ها و جلوگیری از برخورد هواپیماها با هم و موانع را دارند.

وی افزود: متخصصین مراقبت پرواز و خلبانان دو بال ایمنی یک پرواز هستند.

موسوی لارگانی ادامه داد: کنترل‌کننده‌های پرواز وظیفه دارند که ایمنی تمام پرواز‌ها را برعهده بگیرند و حتی گاهی 30 پرواز باید توسط این عزیزان کنترل شود و هر گونه خطا در این بخش می‌تواند مشکلاتی را در پی داشته باشد.

این نماینده مجلس گفت: تاکنون به شغل این عزیزان به طور جدی و آن طور که باید و شاید توجه نشده است؛ شاید باید حادثه‌ای پیش بیاید تا برخی سروصداها بلند شوند که بگویند به این شغل توجه شود.

وی اضافه کرد: با توجه به مشکلاتی که این شغل بسیار دارد نیاز است که توجه ویژه‌ای به آن داشته باشیم؛ در دنیا برای این شغل مقررات خاصی وضع شده تا ایمنی پرواز‌ها را تضمین کنند و ما هم باید این کار را انجام دهیم.

این نماینده مجلس اظهار داشت: امروز از محل عوارض‌هایی که از پرواز‌های عبوری گرفته می‌شود ارز‌آوری خوبی برای کشور داریم.

وی ادامه داد: همه مراقبت‌های پروازی به عهده عزیزانی است که تعداد آنها از هزار نفر بیشتر نیست؛ اگر پیش از وقوع حادثه برنامه‌ریزی نکنیم دچار مشکل می‌شویم چرا که در حال حاضر تعداد افرادی که این رشته را در دانشگاه‌ها انتخاب می‌کنند هر سال کاسته می‌شود.

موسوی لارگانی گفت: کنترل‌کننده‌های پرواز باید در طول سال 250 ساعت آموزش ببینند اما چون این عزیزان شامل کسانی هستند که جزء قانون خدمات کشوری محسوب می‌شوند فقط می‌توانند 40 ساعت آموزش ببینند. براین اساس باید مشکل این عزیزان را حل کرد.

انتهای پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet