خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت امام رضا (ع)
1391/12/05 08:51:13
سرویس اقتصادی
بیگی ئیلانلو :

تهاتر نفت و کالا باید رویه مشخصی داشته باشد

نایب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه تهاتر کالا و نفت دارای جنبه های منفی و مثبت است، گفت: اگر در مساله تهاتر کالا و نفت بتوانیم نیازهای اصلی و اساسی کشور را برطرف کنیم، برنده هستیم.
تهاتر نفت و کالا باید رویه مشخصی داشته باشد نایب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه تهاتر کالا و نفت دارای جنبه های منفی و مثبت است، گفت: اگر در مساله تهاتر کالا و نفت بتوانیم نیازهای اصلی و اساسی کشور را برطرف کنیم، برنده هستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/21387.jpg تهاتر,نفت,و,کالا,باید,رویه,مشخصی,داشته,باشد Icana

روح الله بیگی ئیلانلو در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تحریم های اعمال شده علیه کشورمان اظهارداشت: مسئولان کشورمان در قبال فروش نفت و تهاتر آن با کالا باید رویه مشخصی را در پیش بگیرند.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تهاتر کالا و نفت باید موجب واردات کالاهای اساسی و ضروری شود، تصریح کرد: در حال حاضر برخی از کالاها در داخل کشور تولید نمی شود و اگر در مساله تهاتر کالا و نفت بتوانیم این دسته از کالاها را وارد کشور کنیم برنده هستیم و در عین حال تحریم ها را نیز تا حدودی دور زده ایم.

وی با اشاره به اینکه نباید تهاتر کالا ما را مجبور به واردات هر کالایی با هر کیفیتی و هر قیمتی کند، گفت: تهاتر کالا و نفت باید با توجه به شرایط کشور و اقتضای زمان انجام بگیرد تا بیشترین سود را برای کشورمان به دنبال داشته باشد.

بیگی ئیلانلودر ادامه افزود: اگر کالاهایی که با نفت تهاتر می شود همان کالاهای تولید داخل باشد، در واقع مقابل شعار امسال که تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی است ایستاده ایم و هم تولیدات داخلی روی دستمان می ماند و هم اشتغال زایی در کشور انجام نمی شود و در برابر بیشترین بهره وری و اشتغال زایی را نصیب کشورهایی کرده ایم که با آنها کالا تهاتر کرده ایم.

نایب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان گفت: سودمندترین اقدام برای کشورمان این است که صادرات غیرنفتی را تقویت کرده و صادرات نفت و وابستگی اقتصاد کشور به این کالا را کاهش دهیم./

پایان پیام        

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet