هدر موبایل
1387/10/15 13:43:00
سرویس صحن

موافقت مجلس با تحقیق و تفحص از شرکت مخابرات

نمایندگان مجلس شورایاسلامی با تقاضای تحقیق و تفحص از شرکت مخابرات ایران موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس در ادامه جلسه علنی امروز یکشنبه گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد تقاضای تحقیق و تفحص عده ای از نمایندگان از عملکرد شرکت مخابرات ایران را بررسی و به تصویب رساندند.

کمیسیون بر رد این تقاضا رای داده بود اما نمایندگان تقاضای تحقیق و تفحص را با 123 رای موافق، 62 رای مخالف و 3 رای ممتنع از مجموع 221 نماینده حاضر در جلسه به تصویب رساندند.

"علی اصغر یوسف نژاد" مخبر کمیسیون صنایع و معادن در این باره گفت: عده ای از نمایندگان در خصوص نحوه هزینه وجوه خارج از شمول در اختیار مدیران، نحوه عملکرد مرکز تحقیقات شرکت مخابرات ایران، بررسی نحوه قیمت تمام شده خدمات تلفن ثابت و همراه و نحوه اجرای مناقصه‌ها و مزایده‌های چهار سال گذشته و نحوه پرداخت حقوق پیمانکاران پروژه‌ها، درخواست تحقیق و تفحص از شرکت مخابرات ایران کردند.

وی افزود: بررسی تحقق برنامه‌های شرکت مخابرات در برنامه 5 ساله چهارم توسعه، بررسی خطوط ثابت و همراه واگذار شده به مردم و مشترکان ناشی از عدم انجام به موقع تعهدات مخابرات در زمینه تلفن ثابت و همراه و بهبود کیفیت ارتباطات تلفن همراه باوجود گذشت چند سال و انتخاب مشاور خارجی و خرید سنگین در شهرهای بزرگ کشور و نحوه درآمدها، هزینه های شرکت ارتباطات سیار از دیگر محورهای تحقیق و تفحص می باشد.

یوسف نژاد با بان اینکه این نمایندگان متقاضی درباره پروانه اپراتور اول و سوم نیز از شرکت مخابرات سوال دارند خاطرنشان کرد: همچنین درباره گران شدن قیمت پیامک تلفن همراه بدون مصوبه مجلس و سایر طرح های مخابراتی طبق قانون برنامه چهارم سوال هایی را مطرح کرده اند.

وی گفت: نمایندگان در خصوص تاخیر در اجرای پروژه 6 میلیارد تومانی تلفن همراه از طریق کنسرسیوم داخلی و شفاف سازی صورت های مالی و تعیین دقیق بازدهی سهام و چگونگی انتقال دارایی‌های شرکت های زیر مجموعه مخابرات پیش از ورود به بررسی، سوالات و ابهاماتی را مطرح نموده‌اند.

نماینده ساری ادامه داد: کمیسیون صنایع و معادن با بررسی این موارد و برگزاری چند جلسه با نمایندگان موضوع را به رای گذاشت و اعضای کمیسیون این تقاضا را به تصویب نرساندند.

"نادر قاضی پور" نیز در مخالفت با گزارش این کمیسیون صحبت کرد و سپس اصل تقاضا به رای گذاشته شد که به تصویب رسید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet