هدر موبایل
1391/11/29 14:47:49
سرویس بین الملل
انفجار در کویته پاکستان

منادی:تندروی‌ها در پاکستان با هدف نسل‌کشی شیعیان است

عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به وقوع انفجار در بازار محله شیعه‌نشین کویته پاکستان که به کشته شدن ۸۸ نفر از شیعیان این کشور منجر شد، گفت:‌ تندروی‌ها در پاکستان برای نسل‌کشی شیعیان است.
منادی:تندروی‌ها در پاکستان با هدف نسل‌کشی شیعیان است عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به وقوع انفجار در بازار محله شیعه‌نشین کویته پاکستان که به کشته شدن 88 نفر از شیعیان این کشور منجر شد، گفت:‌ تندروی‌ها در پاکستان برای نسل‌کشی شیعیان است. https://cdn.icana.ir/d/019/34941.jpg منادی:تندروی‌ها,در,پاکستان,با,هدف,نسل‌کشی,شیعیان,است Icana

علیرضا منادی‌سفیدان در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، ضمن اشاره به کشته شدن 55 شیعه پاکستان در جریان انفجار در بازار کویته، توضیح داد: شیعه‌کشی در پاکستان بدل به امری نهادینه شده و متاسفانه با نفوذ تفکرات افراطی وهابیون ضد شیعیان به داخل مرزهای پاکستان این امر به یکی از بزرگترین معضلات این کشور و حتی جهان اسلام تبدیل شده است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گروهک تروریستی جنگوی مسئولیت این انفجار را پذیرفت، تصریح کرد: لشگر موسوم به جنگوی از جمله گروهک‌های تندور است که شیعیان پاکستان را طی سال‌ها آماج حملات خود قرار داده است و به بهانه‌های مذهبی در واقع اهداف سیاسی بلند مدت خود را که همانا نسل‌کشی شیعیان است به پیش می‌برد.

عضو فراکسیون اصولگرای ولایت مجلس، با بیان اینکه  خشونت علیه مسلمانان با هدف نسل‌کشی شعیان است، افزود: کوتاهی دولت مرکزی پاکستان در تامین امنیت شیعیان این کشور باعث شده تا این گروه‌های تروریستی به راحتی و بدون هیچ نگرانی به شیعه‌کشی‌های خود دامن بزنند تا استراتژی جمعیتی را در این کشور به ضرر شیعیان تغییر دهند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به سکوت مجامع بین‌المللی در قبال این نوع جنایات، گفت:‌ سازمان‌ملل و نهادهای به اصطلاح حقوق بشری دیگر همچون دیده بان صلح باید طبق تعهدات بین‌المللی و همچنین برای اثبات صداقت در عمل خود نسبت به این گونه حوادث خشن که معطوف به یک اقلیت دینی است واکنش عملی نشان دهند.

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه شیعیان در سراسر جهان مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند، گفت: این نوع حوادث تازگی ندارند و شیعیان به عنوان یک اقلیت انقلابی و جهادگر همواره مورد غضب استکبار جهانی بوده و قدرت‌های استکباری با تطمیع و تحریک گروه‌های تندرو و افراطی برنامه‌های خود را برای انزوای شیعیان در جهان پیگیری می‌کنند.

 در اثر وقوعد یک انفجار مهیب در کویته پاکستان دست کم 47 نفر کشته و 200 نفر دیگر زخمی شدند، ارتش پاکستان با وجود نگرانی‌های گسترده داخلی و خارجی نسبت به خشونت افسار گسیخته علیه شیعیان کویته تا کنون هیچ حرکت و اقدام جدی در حمایت و حفاظت از جان این شهروندان بعمل نیاورده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet