هدر موبایل
1391/11/29 14:51:09
سرویس اجتماعی
کائیدی تاکید کرد:

جمع‌آوری معتادان خیابانی نیازمند هم‌افزایی مسئولان

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تأکید بر لزوم جمع‌آوری معتادان خیابانی از سطح کلانشهر‌ها، گفت: محقق شدن این امر نیازمند تلاش، توجه و هم‌افزایی همه مسئولان ذی ربط است.
جمع‌آوری معتادان خیابانی نیازمند هم‌افزایی مسئولان نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تأکید بر لزوم جمع‌آوری معتادان خیابانی از سطح کلانشهر‌ها، گفت: محقق شدن این امر نیازمند تلاش، توجه و هم‌افزایی همه مسئولان ذی ربط است. https://cdn.icana.ir/d/019/13622.jpg جمع‌آوری,معتادان,خیابانی,نیازمند,هم‌افزایی,مسئولان Icana

علی کائیدی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، درمورد لزوم جمع آوری معتادان خیابانی از سطح کلانشهر‌ها، گفت: این مسئله وظیفه‌ای است که بر عهده نهاد‌هایی نظیر استانداری‌ و نیرو‌های انتظامی است که اجرایی شدن صحیح آن می‌تواند نقش شایان‌توجهی در حل معضلات اجتماعی و بهسازی سیمای شهری داشته باشد.

نماینده مردم پلدختر و لاوی در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: برای پاکسازی معتادان خیابانی از معابر و گذرگاه‌های عمومی و بهسازی سیمای شهر‌ها باید هم‌افزایی مطلوبی میان همه مسئولان کشور انجام شود، چرا که تبعات ناشی از حضور آنان در حدی است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد.

کائیدی همچنین در مورد برخی اظهار‌نظر‌ها درباره لزوم ورود مسئولان بهداشت ودرمان به بحث جمع‌آوری معتادان خیابانی، یادآور شد: وزارت بهداشت و درمان هیچ مسئولیتی در بحث جمع‌آوری معتادان خیابانی نمی‌تواند داشته باشد، چرا که اولاً از ابزار‌ها و امکانات لازم برای چنین مسئله‌ای بهره‌مند نیست، ثانیاً وظایف ذاتی این وزارتخانه به مباحث بعد از جمع‌آوری معتادان خیابانی یعنی بازپروری و درمان مربوط می شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، افزود: نقش وزارت بهداشت ودرمان و دانشگاه‌های علوم پزشکی نقشی درمانگر در درمان معتادان داشته ضمن اینکه به نهادهایی همچون سازمان بهزیستی نیز در زمینه بازپروری معتادان مشاوره می‌دهد.

وی با تأکید بر اینکه فرد معتاد یک بیمار است و باید با چنین رویکردی مورد درمان قرار گیرد، تصریح کرد: اگر معتادان به درستی جمع‌آوری شوند، روش‌های درمانی مطلوب در مورد بهبود آن‌ها اعمال شود و پس از بهبود به نحو شایسته‌ای مورد بازپروی قرار گیرند، می‌توان شاهد بازگشت این افراد که سرمایه‌های اجتماعی محسوب می‌شوند به آغوش جامعه و خانواده‌‌ها بود.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: در ریشه‌کن کردن معضل اعتیاد از جامعه باید به عوامل ایجابی این عارضه اجتماعی نیز توجه ویژه‌ای صورت پذیرد چرا که ریشه کن کردن اعتیاد در ذیل مرتفع شدن مواردی نظیر کاستی‌های فرهنگی، فقر، طلاق، بیکاری و مواردی از این دست انجام می‌پذیرد./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet