شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1391/11/29 15:07:24
سرویس اجتماعی
نظری‌مهر مطرح کرد: جذب نیرو پیشکش، دولت پرسنل کنونی سلامت را دریابد

احتمال کاهش 15 درصدی اعتبار حوزه سلامت در بودجه سال 92

عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تأکید بر اینکه به طور حتم با وعده‌های پوچ دولت چیزی عاید بیماران نمی‌شود، گفت:‌ هم‌اکنون پیش بینی می‌شود که اعتبار سال آینده حوزه سلامت حدود ۱۵ درصد کاهش پیدا کند.
احتمال کاهش 15 درصدی اعتبار حوزه سلامت در بودجه سال 92 عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تأکید بر اینکه به طور حتم با وعده‌های پوچ دولت چیزی عاید بیماران نمی‌شود، گفت:‌ هم‌اکنون پیش بینی می‌شود که اعتبار سال آینده حوزه سلامت حدود 15 درصد کاهش پیدا کند. https://cdn.icana.ir/d/019/32672.jpg احتمال,کاهش,15,درصدی,اعتبار,حوزه,سلامت,در,بودجه,سال,92 Icana

محمدجواد نظری‌مهر در گفت‌ وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات مطرح شده از سوی سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی  مبنی‌بر استخدام حدود 70 هزار نیرو در این وزارتخانه، گفت: هم‌اکنون پرسنل کنونی این وزارتخانه به‌ویژه پرستاران و پزشکان با مشکلات مالی روبه‌رو هستند، حال چگونه وزارت بهداشت و درمان می‌خواهد اقدام به جذب نیرو کند.

نماینده مردم کردکوی، بندرگز و بندرترکمن در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه به طور حتم با وعده‌های پوچ مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی و دولت چیزی عاید مردم و پرسنل کنونی این وزارتخانه نمی‌شود، افزود:‌ با توجه به اینکه دولت در هشت سال اخیر به حوزه سلامت هیچ اهمیتی نداده است، حال چگونه می‌خواهد اعتبار جذب نیرو در وزارت بهداشت و درمان را تامین کند.

وی با اعلام اینکه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با کمبود بودجه روبه‌رو هستند، گفت: هم‌اکنون این مراکز به‌علت کمبود اعتبار به سختی فعالیت می‌کنند و به‌طور حتم در آینده نزدیک تعطیل می‌شوند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با انتقاد از عملکرد بیمه‌های درمانی در پرداخت بدهی‌های خود به داروخانه‌ها، تصریح کرد:‌ به طور حتم دولت باید به جای اجرای طرح‌های غیرکارشناسی اول شرایط کنونی حوزه سلامت را بهبود ببخشد.

نظری‌مهر با اعلام اینکه بر اساس اظهارات مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی بودجه سال آینده حوزه سلامت کاهش پیدا می‌کند، یادآور شد: هم‌اکنون پیش‌بینی می‌شود که اعتبار سال جاری حوزه سلامت حدود 15 درصد کاهش پیدا کند، از طرف دیگر در چند سال اخیر همان بودجه‌های مصوب هم از سوی دولت اختصاص داده نشده است.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کاهش اعتبارات سلامت به‌طور حتم بحران شدیدی را در حوزه بهداشت ودرمان ایجاد می‌کند، گفت: به طور حتم مجلس در زمان ارائه لایحه بودجه، شرایط را به نفع مردم تغییر می‌دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet