شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1391/11/29 14:45:19
سرویس دیگر رسانه‌ها_
خباز:

آرامش انتخابات نیازمند برنامه‌ریزی متین امروز است

نماینده پیشین مجلس گفت:در صورتی انتخابات حداکثری خواهیم داشت که ضمن داشتن شور و شعور به هیچ‌کس در هر کسوت و مقام از موقعیت و امکانات خود به نفع کاندیدا یا جریان سیاسی، سوء‌استفاده نکند.
آرامش انتخابات نیازمند برنامه‌ریزی متین امروز است نماینده پیشین مجلس گفت:در صورتی انتخابات حداکثری خواهیم داشت که ضمن داشتن شور و شعور به هیچ‌کس در هر کسوت و مقام از موقعیت و امکانات خود به نفع کاندیدا یا جریان سیاسی، سوء‌استفاده نکند. https://cdn.icana.ir/d/019/6818.jpg آرامش,انتخابات,نیازمند,برنامه‌ریزی,متین,امروز,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ محمدرضا خباز با اشاره به اینکه تریبون‌های رسمی متعلق به همه مردم است، به ایسنا گفت:‌استفاده از تریبون‌های عمومی برای کاندیدا یا جریان سیاسی خاص از نظر عقلی، قانونی و شرعی قابل قبول نیست.

وی با اشاره به اینکه "تریبونهای رسمی از بودجه عمومی کشور استفاده می‌کنند"، افزود: اگر تریبونی رسمی در کشور از یک کاندیدا یا جریان سیاسی حمایت کند، حق مجموعه دیگری ضایع می‌شود.

این نماینده پیشین مجلس تصریح کرد:‌ اگر مسئولان امنیتی، اطلاعاتی و قضایی کشوری می‌خواهند انتخاباتی آرام ولی پرشور، بی‌مساله ولی داغ، با انگیزه ولی بدون حاشیه، با متانت ولی بدون مشاجره داشته باشند از الان باید شروع کنند و اولین کسی که از هر تریبونی سوء‌استفاده کند، فورا تذکر علنی دهند چون در غیر این صورت، بداخلاقی‌هایی از الان تا زمان انتخابات صورت می‌گیرد.

خباز با بیان اینکه "وقتی از تریبون رسمی کشور برای یک کاندیدا یا جریان سیاسی استفاده شود،‌ به دیگران خط می‌دهد که شما هم می‌توانید از این روش غیرمعقول و غیرمنطقی استفاده کنید"،افزود:در صورتی انتخابات حداکثری خواهیم داشت که ضمن داشتن شور و شعور به هیچ‌کس در هر کسوت و مقام از موقعیت و امکانات خود به نفع کاندیدا یا جریان سیاسی، سوء‌استفاده نکند.

وی اضافه کرد:روزنامه شخصی و گروهی که ارتباطی با بودجه عمومی کشور ندارد، آزاد است که برای هر کاندیدایی تبلیغ کند اما اگر هزینه روزنامه یا سایتی را از بودجه عمومی می‌دهند، سوء‌استفاده از آن برای کاندیدای خاص، خلاف عقل، منطق و شرع است. در حال حاضر برخی سایتها هستند که از بودجه عمومی کشور استفاده می‌کنند اما روز به روز جریان موردنظر خود را مورد عنایت ویژه قرار می‌دهند که این اتفاقات به ناآرامی در جامعه کمک می‌کند.

این نماینده پیشین مجلس با بیان اینکه "قوه قضاییه حتما باید با افرادی که از رسانه‌هایی که از بودجه عمومی تامین مالی می‌شوند، سوء‌استفاده می‌کنند برخورد علنی کند، چون علنی نکردن آن خاصیتی ندارد"، اظهار کرد: به طور مثال اتفاقی که در قم افتاد برای اولین بار نبود، اما اگر بخواهیم آخرین بار باشد، قوه قضاییه باید به طور جدی پیگیری کند چون اگر سکوت شود این اتفاق تکرار خواهد شد.

خباز با اشاره به حادثه 15 خرداد دو سال پیش در سالروز ارتحال امام و اهانت به نوه امام در کنار مرقد امام خمینی(ره) گفت: همان زمان گفته شد اگر با این موضوع برخورد نشود، اتفاق تکرار خواهد شد و به این معنی است که به دست خودمان بی‌نظمی را تشویق می‌کنیم. پس مسئولان قضایی بدانند اینجا جای مماشات نیست و حتی اگر مثل اتفاقی که برای آقای هاشمی افتاد و ایشان رضایت دارند باید پیگیری شود چون این رضایت فردی است اما شکایت جمعی است و مدعی‌العموم باید از طرف عموم با افراد خاطی برخورد و آنها را معرفی کند.

وی در پایان با بیان اینکه "آرامش انتخابات نیازمند برنامه‌ریزی متین و جا افتاده امروز است"، خاطرنشان کرد: اگر مسئولان بیدار باشند و در اجرای عدالت با هیچ‌کس مماشات نکنند،‌ آرامش به جامعه برمی‌گردد اما اگر سکوت و مصلحت‌اندیشی بی‌دلیل کنند، جامعه ملتهب خواهد شد.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet