هدر موبایل
1391/11/29 12:25:00
سرویس صحن
در صحن علنی صورت گرفت/

مخالفت مجلس با فوریت طرح کاهش آلودگی هوا

نمایندگان مجلس با فوریت بررسی طرح کاهش آلودگی هوای کشور مخالفت کردند.
مخالفت مجلس با فوریت طرح کاهش آلودگی هوا نمایندگان مجلس با فوریت بررسی طرح کاهش آلودگی هوای کشور مخالفت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/21332.jpg مخالفت,مجلس,با,فوریت,طرح,کاهش,آلودگی,هوا Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز(یکشنبه 29 بهمن) مجلس شورای اسلامی، با دو فوریت طرح کاهش آلودگی هوای کشور با 107 رأی موافق، 60 رأی مخالف و 25 رأی ممتنع از 217 نماینده حاضر در جلسه، مخالفت کردند.

همچنین یک فوریت این طرح نیز با 106 رأی موافق،30 رأی مخالف و 19رأی ممتنع به تصویب نمایندگان نرسید، بر این اساس طرح مذکور به‌صورت عادی در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.

سید مهدی موسوی‌نژاد در مخالفت دوفوریت طرح کاهش آلودگی هوای کشور، گفت: زمانی که گردوخاک‌ها و ریزگردها موجب می‌شد در برخی استان‌ها مردم حتی شعاع دو متری خود را هم نبینند، آقایان برای تعطیل کردن ادارات و مدارس سخت می‌گرفتند اما در کلان‌شهرها بلافاصله تعطیل می‌کنند، باید پرسید چرا در شهرستان‌ها این کار را انجام نمی‌دهند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی، افزود: آقایان وقتی می‌خواهند طرحی ارائه دهند، لطف کنند کل کشور را در نظر بگیرند و اگر قرار بر این باشد که حمایتی انجام شود، استان‌ها و شهرستان‌های کشور در اولویت حمایت هستند.

ابراهیم نکو در موافقت با دوفوریت طرح کاهش آلودگی هوای کشور، گفت: تعطیلی‌های مکرر خسارات سنگین مالی و اقتصادی به کشورمان وارد کرده است و ما در روز روشن شاهد این خسارات انسانی هستیم.

نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس شورای اسلامی افزود: وقتی یک روز به دنبال آلودگی هوا، ادارات، سازمان‌ها، بانکها و مدارس تعطیل می‌شوند، میلیاردها میلیارد از نظر اقتصادی خسارت به کشور وارد می‌شود و اگر امروز اقدام نکنیم، به مراتب بیشتر خسارت خواهیم دید.

در ادامه این جلسه کمال علیپور به عنوان دومین مخالف دو فوریت طرح کاهش آلودگی هوای کشور، گفت: کاهش آلودگی هوا با یک ساعت و دو ساعت و یک روز و دو روز کار، اتفاق نمی‌افتد.

نماینده قائم‌شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: در مجلس هشتم یک شبه قانونی تصویب کردند و یک شبه قانونی بیرون آمد که دریافت معاینه فنی خودرو هر 5سال یک بار باید انجام شود اما در این طرح گفته شده هر سه سال یک بار، باید پرسید حالا چه شده که برخی از نمایندگانی که هم‌اکنون در مجلس حضور دارند، در مجلس هشتم آن قانون را تصویب کرده بودند.

در ادامه موسی‌الرضا ثروتی به عنوان دومین موافق دوفوریت طرح کاهش آلودگی هوای کشور، تصریح کرد: این طرح ماحصل جلساتی است که با محیط زیست و شهرداری‌ها داشته‌ایم و بررسی‌های بسیاری روی این طرح انجام شده است بنابراین بهتر است به آن رأی دهید.

نماینده بجنورد در مجلس شورای اسلامی افزود: اگرچه آلودگی‌ها بیشتر در کلان‌شهرهاست اما این طرح برای کل کشور ارائه شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: مدتهاست که کشور با آلودگی هوا مواجه است که اگر مجلس و دولت اقدامی در این راستا انجام ندهد، طبعاً مشکلات کشور افزایش خواهد یافت.

در مقدمه‌ توجیهی این طرح آمده است: علیرغم تلاش نهادهای ذیربط در امر کاهش آلودگی هوا متأسفانه شاهدیم که روز به روز آلودگی هوا شدت پیدا کرده و از این راه خسارت‌های جبران ناپذیری به کشور وارد شده و می‌شود، بنابراین برای کاهش این خسارتها، طرح ذیل با قید دو فوریت تقدیم می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet