هدر موبایل
1391/11/29 15:35:40
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آقامحمدی:

مردم عزتشان را به قیمت مذاکره با آمریکا از دست نمی دهند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:آمریکا باید بداند که ایران نه تنها ۳۴ سال بلکه اگر ۳۴۰ سال نیز با آمریکا مذاکره نداشته باشد ، تسلیم نمی شود و شاید یک روزی آمریکا دست از شرارت های خود بردارد که آن روز خیلی دیر است و آمریکا به نفعش است که هر چه زودتر دست از شرارت ها بردارد.
مردم عزتشان را به قیمت مذاکره با آمریکا از دست نمی دهند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:آمریکا باید بداند که ایران نه تنها 34 سال بلکه اگر 340 سال نیز با آمریکا مذاکره نداشته باشد ، تسلیم نمی شود و شاید یک روزی آمریکا دست از شرارت های خود بردارد که آن روز خیلی دیر است و آمریکا به نفعش است که هر چه زودتر دست از شرارت ها بردارد. https://cdn.icana.ir/d/019/27302.jpg مردم,عزتشان,را,به,قیمت,مذاکره,با,آمریکا,از,دست,نمی,دهند Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ابراهیم آقامحمدی،عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره سخنان مقام معظم رهبری در جمع مردم تبریز در خصوص مذاکره مستقیم آمریکا و رفتارهای آمریکایی ها ،به مهرگفت:اگر آمریکا بخواهد با همان خط مشی و اهدافی که خودش تعریف کرده که البته به نفع مصالح این کشور است به مذاکرات بپردازد و بخواهد ما نیز  همان خط مشی را ادامه دهیم ممکن نیست.

وی با اشاره به اینکه در صحبت های رهبری نیز همین معنا وجود داشت ، بیان کرد:آمریکا باید برای مذاکره با ایران از برنامه ای که برای خودش نوشته است دست بردارد و اصول گفتگو را بپذیرد.
آقامحمدی اظهار داشت: آمریکا باید دست از تهدیدها و تحریم ها بردارد و اعلام کند در شرایط مساوی با ایران بر اساس حقوق بین الملل مذاکره کند. آمریکا باید حق و حقوق ایران را به رسمیت بشناسد .
این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: آمریکا از کودتای 28 مرداد به بعد احساس کرد که «آقای» ایران است و این در حالی است که باید بداند ملت ایران مهره ای به نام محمدرضا پهلوی که دست نشانده آمریکایی ها بود ، ار کشور بیرون انداختند و اکنون مردم ایران با استقلال و جمهوری اسلامی در این کشور زندگی می کنند.
وی تأکید کرد: امریکا تا زمانی که بخواهد آنچه را که برای خود نوشته در ایران اجرا کند و این ذهنیت را در بین ملت ها ایجاد کند که ایران انقلابی تسلیم فشارهای آمریکا خواهد شد، به هیچ وجه به نتیجه نمی رسد.
آقامحمدی گفت:مردم ایران هیچ گاه عزتی را که در 34 سال با سختی به دست آوردند و از آن حفاظت کردند به قیمت مذاکره با آمریکا از دست نمی دهند .آمریکا باید حقوق ایران را به رسمیت بشناسد ، تحریم ها را منتفی و اموال بلوکه ایران را بازگرداند.
وی همچنین در این باره که آیا مذاکره با آمریکا می تواند تأثیری در روند کاهش  تحریم های اعمالی بر علیه ایران داشته باشد ، بیان کرد: ما فکر نمی کنیم  با مذاکره  آمریکا تحریم ها برداشته می شود.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: ما به آمریکا می گوییم اگر می خواهی با ایران مذاکره کنی باید تحریم ها را برداری . اگر آمریکا حاضر نباشد در بحث انرژی هسته ای حق ایران را به رسمیت بشناسد و نیروهای خود را پشت درهای ایران آماده برای حمله نگه دارد ، بحث مذاکره هیچ مفهومی ندارد .
وی بیان کرد: مذاکره دارای اصولی است . نمی توان هم تهدید و هم مذاکره کرد  و تا زمانی که گفتمان آمریکا اینگونه باشد هیچ مذاکره ای در کار نیست.
آقامحمدی گفت: آمریکا باید بداند که ایران نه تنها 34 سال بلکه اگر 340 سال نیز با آمریکا مذاکره نداشته باشد ، تسلیم نمی شود و شاید یک روزی آمریکا دست از شرارت های خود بردارد که آن روز خیلی دیر است و ایران دیگر نیازی به مذاکره با آمریکا را احساس نکند . آمریکا به نفعش است که هر چه زودتر دست از شرارت ها بردارد.
وی تأکید کرد: اکنون خیلی از کشورها حاضرند در بحث تحریم ها و در مقابل ایران عقب نشینی کنند و حق و حقوق ایران را به رسمیت بشناسند و آمریکا به آنها اجازه نمی دهد. اگر آمریکا دست از این اقدامات بردارد خیلی از موضوعات حل می شود.
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet