عید سعید فطر
1391/11/30 08:27:09
سرویس اقتصادی
تاجگردون با اشاره به افزایش قیمت‌ برخی کالاها در بازار در آستانه سال نو:

دولت برای رام‌ کردن قیمت‌ها دست به کار شود

عضو هیأت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تأکید بر اینکه پایین‌ آورن قیمت‌ها و تنظیم بازار کار آسانی نیست گفت: در شرایط کنونی اقتصاد کشور وباتوجه به افزایش قیمت برخی کالاهای اساسی در بازار ، وارد عمل شدن دولت برای مهار قیمت‌ها امری ضروری است.
دولت برای رام‌ کردن قیمت‌ها دست به کار شود عضو هیأت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تأکید بر اینکه پایین‌ آورن قیمت‌ها و تنظیم بازار کار آسانی نیست گفت: در شرایط کنونی اقتصاد کشور وباتوجه به افزایش قیمت برخی کالاهای اساسی در بازار ، وارد عمل شدن دولت برای مهار قیمت‌ها امری ضروری است. https://cdn.icana.ir/d/019/20143.jpg دولت,برای,رام‌,کردن,قیمت‌ها,دست,به,کار,شود Icana

غلامرضا تاجگردون در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت،با بیان اینکه کمک دولت به مردم برای کاهش تحمل گرانی ها تحت عنوان کمک عیدانه خود موجب افزایش نقدینگی در کشور می‌شود گفت: افزایش نقدینگی به برجسته شدن تورم و مشکلات اقتصادی دامن می‌زند.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از افزایش مبلغ یارانه‌ها از سوی دولت به مردم گفت: بالا رفتن قیمت یارانه‌ها باعث افزایش تقاضا در مردم و احساس نیاز در آنان رابرای خرید بیشتر می‌کند که این خود عاملی برای حادتر شدن وضع نابه سامان اقتصاد خواهد بود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تأکید بر اینکه پایین‌ آورن قیمت‌ها و تنظیم بازار کار آسانی نیست گفت: در شرایط کنونی اقتصاد کشور ،وارد عمل شدن دولت برای مهار قیمت‌ها امری ضروری است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه مسئولان و اقتصاد‌دانان برای کاهش نقدینگی موجود باید تصمیم اساسی اتخاذ کنند افزود: وقتی نقدینگی بیش از حد موجبات دامن‌ زدن بیشتر به تورم را در جامعه مهیا می‌کند مسئولان نباید بازهم به افزایش پول نقد در جامعه اصرار داشته باشند.

وی ادامه داد: برگزاری نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌های عیدانه برای خرید‌های مردم می‌تواند تا حدودی به کنترل بازار و رفع نیاز مصرف‌کنندگان با قیمت مناسب کمک کند.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس با تأکید بر اینکه برگزاری نمایشگاه‌های بهاره از جمله پارمتر‌های اقتصادی است تصریح کرد: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی در آستانه عید نوروز می‌تواند کنترل بازار را تا حدودی به دست بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان این مطلب که حجم تقاضا و عرضه مشخص‌کننده قیمت در بازار است گفت: در صورتی که تعداد نمایشگاه‌ها در سرتاسر کشور زیاد شود و عرضه محصولات هم بالا باشد می‌توان به کاهش قیمت‌ها و مهار بازار و تنظیم آن  کمک کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet