هدر موبایل
1391/11/30 09:24:34
سرویس اقتصادی
نادر فریدونی با اشاره به عدم نقدینگی در صنعت برق کشور:

نبض برق در خودکفایی می تپد

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به عدم پرداخت مطالبات پیمانکاران صنعت برق و نبود نقدینگی در این صنعت گفت: یکی از برنامه‌های آتی کمیسیون انرژی مجلس بحث خودکفایی و صدور برق به دیگر کشورها است،لذا در این مورد دولت و وزارت نیرو باید نسبت به تعهدات خود در مورد پیمانکاران پایبند بوده و کمبود نقدینگی آنها را جبران کند.
نبض برق در خودکفایی می تپد عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به عدم پرداخت مطالبات پیمانکاران صنعت برق و نبود نقدینگی در این صنعت گفت: یکی از برنامه‌های آتی کمیسیون انرژی مجلس بحث خودکفایی و صدور برق به دیگر کشورها است،لذا در این مورد دولت و وزارت نیرو باید نسبت به تعهدات خود در مورد پیمانکاران پایبند بوده و کمبود نقدینگی آنها را جبران کند. https://cdn.icana.ir/d/019/1380.jpg نبض,برق,در,خودکفایی,می,تپد Icana

نادر فریدونی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برخی مشکلات صنعت برق کشور و کمبود نقدینگی در این صنعت، گفت: برخی مشکلات و عدم نقدینگی در صنعت برق کشور به تحریم‌های اقتصادی برمی‌گردد به طوری که بسیاری از زیرساخت‌های عمرانی این صنعت را تحت تاثیر قرار داده است.

نماینده مردم فیروزآباد و فراشبند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت نیرو باید به تقویت نقدینگی شرکت‌های تحت تابعه خود بپردازد، افزود: قطعا تقویت نقدینگی شرکت‌های تحت پوشش وزارت نیرو و مپنا (شرکت مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران) می‌تواند باعث خودکفایی کامل کشور در این عرصه و صدور تکنولوژی انرژی برای داخل و حتی بازارهای جهانی شود.

وی با انتقاداز پرداخت نشدن بدهیهای معوقه پیمانکاران صنعت برق توسط دولت، تصریح کرد: پرداخت بدهی‌های مربوط به شرکت‌های تابعه وزارت نیرو و پیمانکاران این صنعت باید از اولویت‌های دولت بوده و کمیسیون انرژی مجلس نیز این امر را به طور جدی پیگیری خواهد کرد.

فریدونی با بیان این امر که در چند سال آینده کشورمان باید در زمره صادر کننده‌گان برق باشد، تاکید کرد: یکی از برنامه‌های آتی کمیسیون انرژی مجلس بحث خودکفایی و صدور برق به دیگر کشورها خواهد بود، لذا در این مورد دولت و وزارت نیرو باید نسبت به تعهدات خود در مورد پیمانکاران خویش پایبند بوده و کمبود نقدینگی آنها را جبران کند.  

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به چشم انداز آینده صنعت برق کشور، خاطر نشان کرد: صنعت برق کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی پیشرفت‌های چشمگیری داشته به طوری که در حال حاضر بیشتر روستاهای کشور از نعمت برق برخوردار بوده و انتظار می‌رود در سال 1404 ایران یکی از صادر کنندگان انرژی و برق در دنیا باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet