هدر موبایل
1391/11/29 18:35:32
سرویس سیاسی
نقوی خبر داد:

بررسی نتایج سفر رئیس‌جمهور به مصر در کمیسیون امنیت ملی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بررسی نتایج سفر رئیس‌جمهور به مصر، گفت: اعضای کمیسیون ضمن بررسی نقاط ضعف و قوت سفر رئیس جمهور به مصر، نظرات و انتقادات خود را مطرح کردند.
بررسی نتایج سفر رئیس‌جمهور به مصر در کمیسیون امنیت ملی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بررسی نتایج سفر رئیس‌جمهور به مصر، گفت: اعضای کمیسیون ضمن بررسی نقاط ضعف و قوت سفر رئیس جمهور به مصر، نظرات و انتقادات خود را مطرح کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/12845.jpg بررسی,نتایج,سفر,رئیس‌جمهور,به,مصر,در,کمیسیون,امنیت,ملی Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سید حسین نقوی حسینی با اشاره به جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه امیر عبدالهیان معاون وزیر خارجه و مدیران وی میهمان کمیسیون بودند گفت: وی در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از سفر رئیس جمهور به مصر، دیدارها، گفت‌وگوها و کنفرانس‌های مطبوعاتی رئیس جمهور را مورد ارزیابی قرار داد.

نماینده مردم ورامین با بیان اینکه در این جلسه عبدالهیان نشست سه‌جانبه ایران و مصر و ترکیه در قاهره را مهمترین دستاورد سفر مذاکره خواند که کل سفر را تحت تاثیر قرار داد افزود: اعضای کمیسیون نیز ضمن بررسی نقاط ضعف و قوت سفر رئیس جمهور به مصر از جمله حضور وی در الازهر نظرات و انتقادات خود را مطرح کردند که امیر عبدالهیان نیز در این خصوص توضیحاتی ارائه داد.

وی با بیان اینکه در ادامه جلسه بحران سوریه نیز مورد بررسی قرار گرفت گفت: در این ارتباط امیر عبدالهیان توضیح داد که دولت سوریه اکنون بر 90 درصد دمشق مسلط است و در حال پاکسازی مناطق دیگر از جمله حلب است.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: معاون وزیر خارجه توضیح داد که معارضین نیز از راه حل نظامی ناامید شده‌اند و حتی قطری‌ها و عربستان سعودی و ترکیه نیز از راه حل نظامی بحران سوریه ناامید شده‌اند ولی غربی‌ها همچنان در مداخله نظامی اصرار دارند و با ارسال سلاح و کمک مالی برای معارضین از آنها حمایت می کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه با توجه به فرا رسیدن دومین سالگرد آغاز انقلاب مردم بحرین، در ادامه جلسه امروز شرایط سخت مردم و سرکوب بی‌وقفه مردم مظلوم این کشور طی دو سال گذشته از طرف حکام بحرین مورد بررسی قرار گرفت توضیح داد: طی دو سال سرکوب مردم مظلوم بحرین، نهادهای بین‌المللی مدعی حقوق بشر و دموکراسی سکوت کرده و هیچگونه دفاعی از حقوق و مطالبات مردم بحرین نکردند و متاسفانه کشورهای منطقه نیز چشم خود را بر واقعیت‌ها بسته‌اند و باید دانست که انقلاب بحرین پس از دو سال همچنان زنده و فعال است و سرعت و حرکت آن نیز قوی‌تر از گذشته است.

وی تاکید کرد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ضمن اعلام حمایت همه‌جانبه از مبارزات و انقلاب مردم بحرین و محکوم کردن تشدید سرکوب مردم در هفته‌های اخیر از قدرت‌های سلطه‌گر مدعی حقوق بشر و دموکراسی به ویژه نهادهای بین‌المللی انتظار دارد که به جای مداخله نظامی و حمایت از تروریست‌ها در سوریه، از حقوق اولیه مردم مظلوم بحرین حمایت کنند.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با اشاره به گزارش رئیس کمیته سیاست خارجی کمیسیون از اولین جلسه بررسی آخرین وضعیت ایرانیان زندانی در کشورهای دیگر  گفت: این جلسه با حضور مسئولان وزارت خارجه، نیروی انتظامی و اطلاعات تشکیل شده بود که نتایج نهایی آن در جلسه آینده کمیسیون ارائه خواهد شد.

وی با اشاره به بیانیه کمیسیون در ارتباط با بیانیه مداخله جویانه مجلس امارات قرائت شد ادامه داد: در این بیانیه بر حاکمیت مطلق جمهوری اسلامی و مالکیت ایران به جزایر سه‌گانه ضمن استمرار روابط مسالمت‌آمیز با کشورهای حوزه خلیج‌فارس تاکید شده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان گفت:همچنین در این بیانیه آمده که کلیه تدابیر و اقدامات به‌عمل آمده در این جزایر همواره مبتنی بر اصول حاکمیت و تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران صورت پذیرفته و بیانیه مجلس امارات را دخالت در امور داخلی خود تلقی کرده و مضمون و مفهوم آن را کلاً مردود می‌شمارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet