هدر موبایل
1391/12/02 09:05:27
سرویس بین الملل
برگزاری کنفرانس ضدتروریسم در ریاض

حقیقت‌پور: رویکرد عربستان به تروریسم نباید دوگانه باشد

نایب رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس برگزاری کنفرانس ضد تروریسم در عربستان را فرافکنی خاندان آل سعود در بحث حقوق بشر دانست و گفت: رویکرد عربستان به تروریسم نباید دوگانه باشد.
حقیقت‌پور: رویکرد عربستان به تروریسم نباید دوگانه باشد نایب رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس برگزاری کنفرانس ضد تروریسم در عربستان را فرافکنی خاندان آل سعود در بحث حقوق بشر دانست و گفت: رویکرد عربستان به تروریسم نباید دوگانه باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/20198.jpg حقیقت‌پور:,رویکرد,عربستان,به,تروریسم,نباید,دوگانه,باشد Icana

منصور حقیقت‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، در خصوص برگزاری کنفرانس ضد تروریسم در ریاض، اظهار داشت: عربستان از یک سو با حمایت از معارضین سوریه در مسیر کشورهای تروریسم پرور گام برمی‌دارد و از سوی دیگر با برگزاری کنفرانس‌های ضد تروریسم خواهان ریشه کن‌شدن این پدیده‌شوم می‌شود.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رویکرد عربستان به بحث تروریسم نباید دوگانه باشد، تصریح کرد: پرورش تروریسم و رواج دادن آن در منطقه، چالش بزرگی است که گریبان خاورمیانه را گرفته است.

وی با تاکید براینکه کشورهایی که قربانی تروریسم شده‌اند باید اندیشه‌ای نو در مبارزه با این پدیده شوم داشته ‌باشند، ادامه داد: از یک سو پاکستان، افغانستان، عراق و سوریه با گرفتار شدن در بند تندروی‌های گروهای تروریستی با چالش‌های جدی مواجه هستند و از سوی دیگر باید کشورهای دیگر منطقه نیز نگران کشیده شدن این خشونت‌ها به کشورهای خود باشند.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس نهم با بیان اینکه عربستان باید تجدید نظری در سیاست خارجی خود در بحث تروریسم داشته باشد، تصریح کرد: یکی از دلایل اصلی جنگ سوریه که از یک سال و نیم قبل آغاز شده سیاست‌های غلط عربستان است، متاسفانه ریاض با اعزام تروریست‌های القاعده به این کشور و تحریک مخالفان برای حمل سلاح جهت براندازی نظام اسد تلاش دارد و خاندان آل سعود درحال ارایه کمک‌های مالی، لجستیکی و تسلیحاتی و آموزشی به گروه‌های مسلح هستند.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ادعای مسئولان سعودی برای مبارزه با تروریسم و تفکرات افراطی واهی است، خاطرنشان کرد: ضرورت مقابله با تفکرات افراطی درحالی مطرح می شود که علمای وهابی سعودی با صدور فتواهای تکفیری ضد شیعیان و دیگر مذاهب اسلامی، تروریست‌های افراطی در نقاط مختلف دنیا را از نظر فکری و ایدئولوژیکی تغذیه می‌کنند.

کنفرانس بین المللی مبارزه با تروریسم روز یکشنبه همین هفته در ریاض آغاز شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet