هدر موبایل
1391/11/30 10:25:54
سرویس اقتصادی
دامادی‌با اشاره به ایجاد بازار سیاه درخرید و فروش مسکن مهر:

بساط دلالی باید از مسکن مهر برچیده شود

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه ورود پدیده دلالی به مسکن مهر این طرح را از اهداف اصلی اش دور می کند، گفت: ورود دلالان و واسطه ها به خرید و فروش واحدهای مسکن مهر موجب شده که به نحو دلخواه روی این واحدها قیمت گذاری کنند.
بساط دلالی باید از مسکن مهر برچیده شود عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه ورود پدیده دلالی به مسکن مهر این طرح را از اهداف اصلی اش دور می کند، گفت: ورود دلالان و واسطه ها به خرید و فروش واحدهای مسکن مهر موجب شده که به نحو دلخواه روی این واحدها قیمت گذاری کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/19327.jpg بساط,دلالی,باید,از,مسکن,مهر,برچیده,شود Icana

محمد دامادی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: از ابتدا نیز پیش بینی می‌شد که در حوزه مسکن مهر دلالان حضور و نفوذ پیدا کنند اما از آنجا که نظارت ها کافی نیست، قوانین موجود در این زمینه از کارآیی لازم برخوردار نیست و دولت نیز برخورد جدی با متخلفان نداشت، دلالان روز به روز حضور پررنگ تری در خرید و فروش مسکن مهر یافتند.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خانه دار کردن افراد فاقد مسکن و دهک های پایین جامعه را از اهداف مسکن مهر برشمرد و تصریح کرد: اگر در مسکن مهر جریان بازار سیاه به وجود بیاید در واقع این طرح از مسیر اصلی و اساسی خود منحرف شده است و در این صورت مشکلات شدیدی پیش خواهد آمد.

وی در ادامه افزود: متاسفانه آن دسته از واحدهای مسکن مهر که در حاشیه شهرهای توریستی و به ویژه در کنار شهرهای شمالی احداث شده بیشتر در معرض آسیب هایی از قبیل حضور و نفوذ دلالان قرار دارد و این موضوعی بود که دولت باید از قبل آن را پیش بینی می کرد.

دامادی با بیان اینکه دلالان قیمت های دلخواه خود را برای واحدهای مسکن مهر تعیین می کنند، عنوان کرد: متاسفانه دلالان بر اساس تقاضا محوری و ظرفیت بازار اقدام به قیمت گذاری برای مسکن مهر می کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه برای برچیده شدن بساط دلالی باید وزیر راه و شهرسازی کارگروه ویژه ای را تشکیل دهد، گفت: این کارگروه باید نظارت جدی تری را انجام دهد تا دست دلالان از مسکن مهر کوتاه شود./

پایان پیام   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet