هدر اصلی
1391/11/30 10:39:13
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جلالی:

استفاده غیرصلح‌آمیز از فناوری هسته‌یی در دکترین امنیت جمهوری اسلامی جایی ندارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در مورد مساله هسته‌یی کشورمان تاکید کرد که اساسا استفاده غیرصلح‌آمیز از تکنولوژی هسته‌یی در دکترین امنیت جمهوری اسلامی جایی ندارد.
استفاده غیرصلح‌آمیز از فناوری هسته‌یی در دکترین امنیت جمهوری اسلامی جایی ندارد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در مورد مساله هسته‌یی کشورمان تاکید کرد که اساسا استفاده غیرصلح‌آمیز از تکنولوژی هسته‌یی در دکترین امنیت جمهوری اسلامی جایی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/26702.jpg استفاده,غیرصلح‌آمیز,از,فناوری,هسته‌یی,در,دکترین,امنیت,جمهوری,اسلامی,جایی,ندارد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ کاظم جلالی به ایسنا گفت: بنا بر فتوای مقام معظم رهبری، جمهوری اسلامی حق ندارد در این راستا اقدام کند و مراد ایشان این است که تصور نشود که غربی‌ها قدرت بازدارندگی داشتند یا دارند که ما به سلاح هسته‌یی دست پیدا نکرده‌ایم، بلکه جمهوری اسلامی براساس دکترین خود، فتوای مقام معظم رهبری و درک عمیق از شرع مقدس اسلام، رفتن به سمت هر گونه سلاح کشتار جمعی و خصوصا سلاح هسته‌یی را حرام و گناه بزرگ می‌داند و براین اساس رفتار جمهوری اسلامی تنظیم شده است.

وی درباره سابقه استفاده غربی‌ها تصریح کرد: دنیای غرب با استانداردهای چندگانه با مساله هسته‌یی برخورد می‌کند. اولین کشوری که از سلاح هسته‌یی استفاده کرد، خود آمریکایی‌ها بودند، چرا وقتی باید قدرت‌های بزرگ از جمله آمریکا دارای سلاح‌های هسته‌یی پیشرفته باشند و چرا براساس قواعد ان‌پی‌تی نباید سلاح‌های خودشان را از بین ببرند در حالی که وظیفه دارند سلاح خود را نابود کنند.

جلالی ادامه داد: در ان‌پی‌تی بحث روند خلع سلاح وجود دارد که به موجب آن جامعه جهانی باید به جایی برسد که عاری از سلاح هسته‌یی شود، پس چرا برخی از کشورها از این موضوع تخلف کرده‌اند. یا اینکه چرا تکنولوژی دستیابی به سلاح اتمی را به برخی کشورها داده‌اند؟ رژیم صهیونیستی چطور به کلاهک هسته‌یی رسید؟ کدام کشور کمکش کرد؟ به هرحال کلوپ هسته‌یی کشورهای دنیا کاملا مشخص است و معلوم می‌شود کشورهایی که بعدها به سلاح هسته‌یی دست پیدا کرده‌اند، توسط قدرت‌هایی حمایت شده‌اند.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس در پایان تصریح کرد: از این چراها و سوال‌ها بسیار وجود دارد و طبیعی است که دنیای غرب و آمریکایی‌ها، نمی‌توانند به این سوالات، جواب منطقی و معقولی دهند زیرا رفتار آنها مبتنی بر استانداردهای نه تنها دوگانه بلکه چندگانه است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet