هدر موبایل
1391/11/30 10:51:04
سرویس دیگر رسانه‌ها_
باهنر:

1+2 خود را تافته جدا بافته نداند

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعضای این ائتلاف باید مجموعه ۷ الی ۸ نفره تشکیل دهند و با ایجاد سازوکاری مناسب با یکدیگر به تفاهم برسند، گفت: اعضای ائتلاف ۱+۲ نباید خودشان را تافته جدا بافته بدانند.
1+2 خود را تافته جدا بافته نداند نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعضای این ائتلاف باید مجموعه 7 الی 8 نفره تشکیل دهند و با ایجاد سازوکاری مناسب با یکدیگر به تفاهم برسند، گفت: اعضای ائتلاف 1+2 نباید خودشان را تافته جدا بافته بدانند. https://cdn.icana.ir/d/019/1840.jpg 1+2,خود,را,تافته,جدا,بافته,نداند Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ "محمدرضا باهنر" در گفتگویی مشروح، درباره احتمال احیای مجدد جبهه متحد اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری به عنوان ساز و کار انتخاباتی جریان اصولگرا،به باشگاه خبرنگاران گفت:جبهه پیروان خط امام و رهبری تمام تلاش خود را برای وحدت اصولگرایان به کار گرفته است.
عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان این که جریان فتنه و انحرافی دو رقیب اصولگرایان در انتخابات آتی هستند،ادامه داد: اصلاح‌طلبان را رقیب جریان اصولگرایی نمی‌دانیم‌، اصلاح‌طلبانی که در قالب فتنه حضور دارند رقیب نظام‌ هستند و رقیب ما نیستند و باید تکلیف خود را با نظام روشن کنند.
وی افزود:بارها اصلاح‌طلبانی را که در چارچوب قانون اساسی و قوانین موضوعی کشور فعال هستند، برای حضور در انتخابات دعوت کرده‌ایم که بیایند و در صحنه فعال باشند اما باید مرز خود را یافته و روشن کنند.

*جریان انحرافی خطری بالقوه است
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان این که نباید جریان انحرافی مسئله اصلی کشور باشد، تصریح کرد: در هر صورت جریان انحرافی خطری بالقوه است و  ما فکر می‌کنیم که جبهه متحد اصولگرایی را باید مجددا برای انتخابات آتی تشکیل دهیم.
باهنر ادامه داد:اگر چه در مجلس نهم بخشی از طایفه اصولگرایی به دلیل نزدیکی با دولت با جبهه متحد رقابت کردند اما امیدواریم در انتخابات دولت یازدهم، این اتفاق نیفتد.
وی درباره چگونگی وحدت میان اصولگرایان، تصریح کرد: در واقع ما می‌توانیم آینده خوبی را علی‌رغم تمامی مشکلات برای کشور تصور کنیم و دولت آینده نیز به یک تیم مقتدر و کارآمد نیاز دارد.

*جبهه متحد اصولگرایان می‌تواند تیمی قوی را برای انتخابات آتی ارائه کند
وی با تاکید بر اینکه باید برای انتخابات آتی تیم کارآمدی وارد عرصه شود که در زمینه‌های مختلف اعم از اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و... برنامه‌های خوبی را ارائه کند، اظهار داشت: بنده فکر می‌کنم که جبهه متحد اصولگرایان می‌تواند این تیم کارآمد را برای انتخابات آتی به مردم معرفی کند.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی درباره احتمال کاندیداتوری "آیت‌الله هاشمی رفسنجانی" در انتخابات آتی گفت: تاکنون بارها هم از خود آقای هاشمی و هم از رسانه‌ها شنیده‌ایم که ایشان گفته‌اند کاندیدای انتخابات آتی نمی‌شوند.

*شرط آیت‌الله هاشمی برای کاندیداتوری در انتخابات سال 84 از زبان محمد رضا باهنر
باهنر در پاسخ به این که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیز در سال 84 گفت که کاندیدا نمی‌شود اما در نهایت کاندیدای انتخابات شد، گفت: مساله سال 84 بحث جدایی است و من نیز تا روزهای آخر سال 84،‌ با هاشمی بحث کردم، البته هاشمی در آن زمان شرطی گذاشته بود و گفته بود اگر اصولگرایان با هم تفاهم نکنند من کاندیدای انتخابات می‌شوم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: بنده سال 84 هم مدعی بودم که هاشمی کار خوبی نکرد که کاندیدای انتخابات شد و قبل از ثبت نام هم این مساله را به وی گفتم.
 
*کاندیداتوری هاشمی در سال 92 مصلحت نیست /به ضررش تمام می‌شود
وی تصریح کرد: اگر چه هاشمی در سال 84 در نظرسنجی‌ها اول بود اما آرای منفی بالای هم داشت، فکر می‌کنم که کاندیدا شدن هاشمی در سال 92 بیشتر از گذشته به ضررش تمام شود و مصلحت نیست که کاندیدای انتخابات شود.
عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری تصریح کرد: هاشمی یک فرد سیاسی است و حتی ممکن است که تا روز آخر هم روشن نشود که کاندیدا می‌شود یا خیر؛ احساس من این است که هاشمی اگر بتواند بحث را مدیریت کند، بهتر است.

*احمدی‌نژاد در طی این 8 سال در مساله رقابت با هاشمی کار را پیش برده است

باهنر با بیان این که احمدی‌نژاد در طی این 8 سال در مساله رقابت با هاشمی کار را پیش برده است، ادامه داد: در حال حاضر هم احمدی‌نژاد بدش نمی‌آید که این رقابت را ادامه دهد در حالی که ما فکر می‌کنیم در افکار عمومی این ترفند نخ‌نما شده است، مطرح شدن تقابل با هاشمی و دست یافتن احمدی‌نژاد از این مساله به برد، دیگر کارایی ندارد.
وی در ادامه در پاسخ به اینکه آیا ائتلاف 1+2 را جدی‌ترین ائتلاف اصولگرایان می‌دانید یا خیر؟ افزود: در حال حاضر ما این نگرانی را داریم که انتخابات 92 نیز چیزی شبیه انتخابات 84 شود و اصولگرایان جمع نشوند و انتخابات به مرحله دوم کشیده شود.

*محدود کردن کاندیداهای اصولگرایان به ائتلاف سه گانه بزرگترین اشتباه است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه جبهه پیروان با رایزنی و مذاکره با سایر اصولگرایان در صدد ایجاد وحدت است، ادامه داد: اینکه ائتلاف 1+2 بخواهد اصولگریان را به این دایره سه نفره محدود کند، اولین اشتباه استراتژیک آنان است.

باهنر افزود: در حال حاضر هم شنیده می‌شود که اعضای این ائتلاف می‌گویند بالای 60 درصد آرا متعلق به ما است،  اگر این سه نفر فکر کنند که اصولگرایی به خودشان محدود است اشتباه می‌کنند و باید حتما سایر اصولگرایان را هم برای حضور در این ائتلاف دعوت کنند.

*ائتلاف 1+2 مجموعه 7 الی 8 نفره تشکیل دهد/ ائتلاف سه گانه خود را تافته جدا بافته نداند

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعضای این ائتلاف باید مجموعه 7 الی 8 نفره تشکیل دهند و با ایجاد سازوکاری مناسب با یکدیگر به تفاهم برسند، گفت: اعضای ائتلاف 1+2 نباید خودشان را تافته جدا بافته بدانند که در این صورت شکست خودشان را رقم زده‌اند.
وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا اصلاح‌طلبان در انتخابات آتی به اجماع می‌رسند یا خیر؟ اظهار داشت: اردوگاه اصلاح‌طلبی بسیار پراکنده است و نظر تندروی‌های این جریان به کاندیداتوری هاشمی و یا خاتمی در انتخابات است، برخی اصلاح‌طلبان گمان می‌کنند که خاتمی در صورت کاندیداتوری در انتخابات می‌تواند تمامی آراء را درو کند اما این مساله درست نیست و تاکنون نیز خاتمی قاطعانه اعلام کرده که کاندیدای انتخاب نمی‌شود.


*احمدی‌نژاد از مطرح کردن مشایی برای انتخابات ناامید نیست

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در پاسخ به سوالی درباره اینکه کاندیدای اصلی جریان انحرافی را چه کسی می‌دانید؟ اظهار داشت: احمدی‌نژاد تاکنون از مطرح کردن مشایی برای انتخابات ناامید نیست.
وی در پاسخ به اینکه برخی معتقدند که هدف از مطرح شدن مشایی جذب آرای خاکستری است،نظر شما در این باره چیست؟ اظهار داشت: برخی مسائل نیاز به ثبات دارد مثلا اینکه فردی بخواهد از چپ چپ به راست راست نقل مکان کند با حافظه تاریخی ملت که همه چیز را به خوبی با یاد دارد، میخواهد چه کند؟
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet