هدر اصلی
1391/11/30 11:37:34
سرویس اجتماعی
آلیا:

مسئولان آموزش وپرورش درباره استخدام معلولان شفاف‌سازی کنند

رئیس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان مجلس، با انتقاد از محقق نشدن استخدام معلولان پذیرفته شده در آزمون استخدامی وزارت‌اموزش و پرورش خواستار شفاف‌سازی مسئولان در این حوزه شد.
مسئولان آموزش وپرورش درباره استخدام معلولان شفاف‌سازی کنند رئیس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان مجلس، با انتقاد از محقق نشدن استخدام معلولان پذیرفته شده در آزمون استخدامی وزارت‌اموزش و پرورش خواستار شفاف‌سازی مسئولان در این حوزه شد. https://cdn.icana.ir/d/019/14113.jpg مسئولان,آموزش,وپرورش,درباره,استخدام,معلولان,شفاف‌سازی,کنند Icana

فاطمه آلیا در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، در ارتباط با محقق نشدن بند 1 ماده 7 قانون حمایت از حقوق معلولان مبنی بر استخدام 3 درصد از معلولان از سوی دستگاه‌های دولتی، تصریح کرد: این بند تاکنون مطابق با آنچه در قانون آمده، اجرایی نشده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات واسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از عملکرد وزارت آموزش وپرورش در زمینه بی‌توجهی به جذب معلولان، افزود: در این زمینه وزارت آموزش وپرورش تاکنون اقدامی در خصوص استخدام  معلولانی که در آزمون استخدامی این وزارتخانه قبول شده‌اند، انجام نداده است.

آلیا گفت: حقوق معلولانی که در آزمون استخدامی آموزش وپرورش قبول شده است تاکنون پایمال شده و هیچ اقدامی در این راستا انجام نپذیرفته است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: در پیگیری‌های فراکسیون حمایت از حقوق معلولان مجلس از طریق معاونت سرمایه‌های انسانی ریاست‌جمهوری، این نتیجه حاصل شد که در وزارت آموزش و پرورش باید 400 سهمیه جدید به معلولانی در آزمون این سازمان قبول شده‌اند داده شود.

وی افزود: متأسفانه تاکنون و بعد از گذشت یک ماه از قول مساعد مسئولان برای استخدام 400 نفر از معلولان واجد شرایط، این مهم محقق نشده و مسئولان وزارت آموزش و پرورش همچنان در این زمینه تعلل می‌کنند.

آلیا افزود: به دلیل تعلل در استخدام 400 نفر از معلولان واجد شرایط در آموزش وپرورش فراکسیون حمایت از معلولان مجلس در نامه‌ای از معاونت سرمایه‌های انسانی ریاست جمهوری تقاضا کرد تا با ارسال نامه‌ای شفاف و مکتوب از مسئولان آموزش و پرورش بخواهد تا عملکردشان را در این حوزه به اطلاع عموم برسانند.

رئیس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: جای امیدواری دارد تا با اقدام به‌موقع مسئولان سهمیه 400 نفری این بار به بخش‌های دیگری یعنی غیر از معلولان واجد شرایط تخصیص داده نشود و بیش از این در حق این افراد جفا نشود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet