شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1391/11/30 11:14:26
سرویس دیگر رسانه‌ها_
لاریجانی:

مخالف کمک به مردم نیستیم/شرایط اجرای فاز دوم هدفمندی مهیا نیست

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:کسی مخالف کمک به مردم نیست و مخالفت با اجرای فاز دوم هدفمندی برای جلوگیری از فشار به مردم به خاطر آماده نبودن شرایط است.
مخالف کمک به مردم نیستیم/شرایط اجرای فاز دوم هدفمندی مهیا نیست رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:کسی مخالف کمک به مردم نیست و مخالفت با اجرای فاز دوم هدفمندی برای جلوگیری از فشار به مردم به خاطر آماده نبودن شرایط است. https://cdn.icana.ir/d/019/33499.jpg مخالف,کمک,به,مردم,نیستیم/شرایط,اجرای,فاز,دوم,هدفمندی,مهیا,نیست Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛علی لاریجانی درخصوص مخالفت مجلس با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها به فارس گفت:تصمیم مجلس برای توقف فاز دوم همدفمندی مربوط به سال 91 است.
وی خاطرنشان کرد:اینکه وضعیت سال 92 برای اجرای فاز دوم هدفمندی چگونه باشد، نیازمند بررسی است و مجلس بر اساس  شرایط زمانی نظر خواهد داد.
رئیس مجلس گفت:بسیاری از صاحب‌نظران در مجلس معتقدند شرایط کشور به سبب مشکلات معیشتی مردم و گرانی و معضل اشتغال آماده اجرای فاز دوم هدفمندی نیست.

 نمی‌گوییم فاز دوم هیچ‌وقت اجرا نشود

لاریجانی درعین حال متذکر شد:این به معنای آن نیست که هیچ وقت فاز دوم طرح اجرا نشود بلکه یک مرحله را اجرا کردیم و شرایط اقتصادی ما وضع دیگری پیدا کرده است.

وی اضافه کرد: کسی با نفس هدفمندسازی یارانه‌ها مخالفتی ندارد اما مهم زمان است و باید شرایط را آماده کنیم و اگر سال آینده شرایط عادی و وضعیت مردم بهتر شد، گام بعدی را بر می داریم.

رئیس مجلس شورای سلامی در واکنش به اظهارات کسانی که قوه مقننه را مانع اجرایی شدن همدمندی یارانه‌ها و مخالف کمک به اقشار کم درآمد می کنند، گفت: کسی با کمک به مردم و بالا رفتن قدرت خرید آنها به ویژه اقشار کم درآمد مخالف نیست.

لاریجانی افزود:مسأله اینست که آیا مردم در شرایط فعلی تحمل دارند که در ازای اندک افزایش یارانه‌ها، مثلاً قیمت گازوئیل 2000 و قیمت بنزین 2500 تومان و نرخ برق 4 برابر شود؟

وی با بیان اینکه شرایط برای اجرای فاز دوم هدفمندی مهیا نیست، تصریح کرد: اگر شرایط مقداری آرام، قیمت دلار ثابت و تورم مهار شود، می‌توان برای اجرای فاز دوم در فضایی معقول‌تر تصمیم‌گیری کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet