هدر موبایل
1391/11/30 11:53:05
سرویس اجتماعی
فیاضی در تشریح ضرورت ارائه پیک نوروزی به دانش‌آموزان:

پیک نوروزی از افت تحصیلی دانش‌آموزان جلوگیری می‌کند

عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس، با بیان اینکه پیک نوروزی دانش‌آموزان باید با محتوای درسی آنها منطبق باشد، بر ضرورت توزیع پیک نوروزی بین دانش‌آموزان تاکید کرد وگفت: دانش‌آموزان بعد از پایان نوروز، دچار افت تحصیلی می‌شوند که تنها تکالیف نوروزی آن را جبران می‌کند.
پیک نوروزی از افت تحصیلی دانش‌آموزان جلوگیری می‌کند عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس، با بیان اینکه پیک نوروزی دانش‌آموزان باید با محتوای درسی آنها منطبق باشد، بر ضرورت توزیع پیک نوروزی بین دانش‌آموزان تاکید کرد وگفت: دانش‌آموزان بعد از پایان نوروز، دچار افت تحصیلی می‌شوند که تنها تکالیف نوروزی آن را جبران می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/32325.jpg پیک,نوروزی,از,افت,تحصیلی,دانش‌آموزان,جلوگیری,می‌کند Icana

عبوالوحید فیاضی در گفت ‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، در مورد ضرورت توزیع پیک نوروزی بین دانش‌آموزان، افزود: پیک نوروزی با هدف پرکردن اوقات فراغت دانش‌آموزان انجام گرفته تا کودکان و نوجوانان از تکالیف مدرسه فاصله نگیرند.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه گاهی در محتوای پیک نوروزی افراط و تفریط وجود دارد، ادامه داد: این افراط و تفریط گاهی فشارهایی به دانش‌آموزان وارد می‌کند به گونه‌ای که اغلب دانش‌‌آموزان قبل از آغاز سال جدید این تکالیف را به طور فشرده انجام می‌دهند تا کل عید را به تفریح بپردازند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه طی سال‌های گذشته توزیع پیک نوروزی در شهرها و استان‌های کشور به صورت غیرمتمرکز انجام شده است، تصریح کرد: توزیع پیک نوروزی در چند سال گذشته بر اساس توانمندی دانش‌آموزان توزیع شده اما در مجموع نباید حجم آن برای دانش‌آموزان آزار دهنده باشد.

فیاضی، نقش خانواده‌ها را در ارائه پیک نوروزی به دانش‌آموزان اساسی خواند و افزود: باید مدیران مدرسه از خانواده‌ها بخواهند تا با حضور در مدرسه نسبت به محتوا و نحوه توزیع پیک نوروزی مشارکت داشته باشند.

وی، با بیان اینکه برخی از دانش‌آموزان بعد از پایان نوروز دچار افت تحصیلی می‌شوند، یادآور شد: این افت تحصیلی ناشی از فاصله‌ای است که دانش‌آموزان در طول تعطیلات با بحث تعلیم و آموزش پیدا می‌کنند بنابراین باید پیک نوروزی برای جبران این فاصله منطبق با محتوای درسی آنان باشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، در مورد سخت بودن محتوای پیک‌های نوروزی، گفت: بخشی از پیک نوروزی با محتوای درس همراه است و بخش دیگر این تکالیف با موضوعات علمی و عملی در آمیخته است و دانش‌آموزان باید براساس معلومات عمومی خود پاسخ دهند، بنابراین ایرادی وجود ندارد اگر پیک نوروزی کمی سخت باشد زیرا ارزشیابی برای آن صورت نخواهد گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet