خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1391/12/01 08:36:05
سرویس اقتصادی
موسوی‌لارگانی با تاکید برکنترل بازار در آستانه شب عید:

مسئولان برای مجازات اخلال‌گران بازار به پرداخت جریمه بسنده نکنند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه اگر کنترل‌ها و بازرسی مسئولان اجرایی کشور بر فروشندگان بیشتر شود می‌توان التهاب موجود در بازار را کاهش داد تصریح کرد: نباید مسئولان مجازات اخلال‌گران بازار فقط به پرداخت جریمه بسنده کنند.
مسئولان برای مجازات اخلال‌گران بازار به پرداخت جریمه بسنده نکنند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه اگر کنترل‌ها و بازرسی مسئولان اجرایی کشور بر فروشندگان بیشتر شود می‌توان التهاب موجود در بازار را کاهش داد تصریح کرد: نباید مسئولان مجازات اخلال‌گران بازار فقط به پرداخت جریمه بسنده کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/13503.jpg مسئولان,برای,مجازات,اخلال‌گران,بازار,به,پرداخت,جریمه,بسنده,نکنند Icana

سید ناصر موسوی لارگانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری لغو صادرات پسته در روز‌های اخیر و تصمیم مجدد برای صادر کردن این محصول به کشور‌های دیگر گفت: این اقدامات عجولانه دولت خود موجبات آشفتگی در بازار مهیا می‌کند.

نماینده مردم فلاورجان درمجلس شورای اسلامی‌با تأکید بر اینکه تصمیماتی که در رابطه با تنظیم بازار از سوی دولت و ستاد‌های ایجاد شده در این خصوص گرفته می‌شود تا زمانی که نظارت‌ها منسجم و قوی نباشد مؤثر نخواهد بود تصریح کرد: تنظیم بازار و پدید آمدن رضایت مردم زمانی حاصل می‌شود که ستا‌د‌های ایجاد شده برای مهار قیمت‌ها به وظایف نظارتی خود عمل کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از اقدامات خلق‌الساعه و در بعضی مواقع بدون کارشناسی دولت در زمینه مهار قیمت‌ها و تنظیم بازار افزود: که این اقدامات خود تنش در بازار ایجاد می کند.

موسوی‌لارگانی با انتقاد ازمتغیر بودن قیمت کالا‌ها در بازار و مراکز خرید گفت: متأسفانه نبود نظارت دستگاه‌های اجرایی دست فروشندگان را برای فروش کالا‌ها با هر قیمت دلخواهی باز گذاشته است.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: اگر با اخلال‌گران بازار و گران فروشان به طور جدی برخورد شود علاوه بر ایجاد رضایت مردم موجبات تنظیم بازار نیز فراهم می‌شود.

نماینده مردم فلاورجان درمجلس‌ با بیان اینکه اگر کنترل‌ها و بازرسی مسئولان اجرایی کشور بر فروشندگان بیشتر شود می‌توان التهاب موجود در بازار را کاهش داد تصریح کرد: نباید مسئولان به پرداخت جریمه به عنوان مجازات اخلال‌گران بازار بسنده کنند.

وی با بیان این مطلب که تنظیم بازار به ویژه برای شب عید ضروری است گفت: در صورتی که بتوان چند قیمتی را در بازار کاهش داد و با اخلالگران مبارزه کرد می‌توان به برگرداندن قیمت‌‌ها به نرخ‌های چند ماه پیش امیدوار بود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس‌یادآور شد: در پایان سال که خرید های مردم بیشتر است اخلال‌گران انگیزه‌ بیشتری برای اخلال در بازار پیدا می‌کنند که مسئولان اجرایی نباید اجازه جولان در بازار را به این افراد برای مهار قیمت‌ها بدهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet