انتخابات ریاست جمهوری
1391/11/30 12:50:33
سرویس اجتماعی
فتاحی تاکید کرد: ابهام در محل هزینه‌کرد مطالبات داروخانه‌ها از سوی سازمان‌های بیمه‌گر

تأخیر در پرداخت مطالبات داروخانه‌ها غیرقانونی است

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، با بیان اینکه باید روشن شود که مطالبات داروخانه و بیمارستان‌ها که باید از سوی سازمان‌های بیمه‌گر پرداخت شود، به کجا می‌رود، گفت: متأسفانه معلوم نیست که اعتبارات میلیاردی که حق مسلم مراکز بهداشتی است در کجا هزینه و سرمایه‌گذاری می‌شود.
تأخیر در پرداخت مطالبات داروخانه‌ها غیرقانونی است عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، با بیان اینکه باید روشن شود که مطالبات داروخانه و بیمارستان‌ها که باید از سوی سازمان‌های بیمه‌گر پرداخت شود، به کجا می‌رود، گفت: متأسفانه معلوم نیست که اعتبارات میلیاردی که حق مسلم مراکز بهداشتی است در کجا هزینه و سرمایه‌گذاری می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/26549.jpg تأخیر,در,پرداخت,مطالبات,داروخانه‌ها,غیرقانونی,است Icana

عابد فتاحی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از تأخیر هفت ماهه سازمان‌های بیمه‌گر در پرداخت مطالبات داروخانه‌ها، گفت:‌ به طور قطع در پی این مشکل طی ماه‌های آینده حوزه تهیه، توزیع و فروش دارو به  بیماران با مشکل روبه‌رو می‌شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه هیچ زمانی بیمه‌ها مسئولیت پرداخت بدهی‌های خود را عهده‌دار نبودند، افزود:‌ به طور حتم اقدامات اخیر سازمان‌های بیمه‌گر بی‌حرمتی به حوزه بهداشت و درمان کشور است.

وی با تأکید بر اینکه پرداخت نکردن مطالبات داروخانه‌ها از سوی بیمه‌ها غیرقانونی است، تصریح کرد: هم‌اکنون جامعه پزشکی به دلیل عملکرد ضعیف سازمان‌های بیمه‌گر به این نهاد بی‌اعتماد شده‌اند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه باید روشن شود که مطالبات داروخانه و بیمارستان‌ها که باید از سوی سازمان‌‌های بیمه‌گر پرداخت به کجا می‌رود، گفت: متأسفانه معلوم نیست که اعتبارات میلیاردی که حق مسلم مراکز بهداشتی است در کجا سرمایه گذاری می‌شود.

فتاحی ادامه داد: برای افزایش تأثیرگذاری بیمه‌ها در حوزه سلامت باید ساختار این سازمان‌ها به صورت جامع و کامل تغییر شود که متأسفانه این موضوع در کشور با بی‌توجهی مسئولان روبه‌رو است.

وی با تأکید بر اینکه طلب داروخانه‌ها از سازمان‌های بیمه‌گر یکی از مشکلات مهم پیرامون حوزه بهداشت و درمان است٬ افزود: کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس در چند ماه اخیر نشست‌های زیادی را با مسئولان سازمان بیمه‌گر و وزارت بهداشت٬ درمان و آموزش پزشکی پیرامون حل مطالبات داروخانه‌ها برگزار کرده‌ اما متأسفانه بیمه‌ها دلیل قانع کننده‌ای برای این مشکل ارائه نکردند.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه بخش زیادی از مشکلات حوزه سلامت به همکاری نکردن بیمه‌ها با نظام بهداشت ودرمان برمی‌گردد، یادآور شد:  به‌طور حتم مسئولان باید هر چه سریع‌تر در جهت سریع‌تر رفع مشکلات داروخانه‌ها حرکت کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet