خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1391/11/30 12:39:58
سرویس اقتصادی
جلیل سرقلعه :افزایش قیمت بلیت قطار غیرقانونی و خودسرانه است

حرکت بلیط قطار روی ریل گرانی سرعت گرفت

عضو کمیسیون عمران مجلس افزایش ۳۱ درصدی قیمت بلیت قطارهای رجاء را غیرقانونی دانست و گفت: وزیر راه و شهرسازی باید در مورد این افزایش قیمت غیرقانونی و خودسرانه پاسخگو باشند.
حرکت بلیط قطار روی ریل گرانی سرعت گرفت عضو کمیسیون عمران مجلس افزایش ۳۱ درصدی قیمت بلیت قطارهای رجاء را غیرقانونی دانست و گفت: وزیر راه و شهرسازی باید در مورد این افزایش قیمت غیرقانونی و خودسرانه پاسخگو باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/22127.jpg حرکت,بلیط,قطار,روی,ریل,گرانی,سرعت,گرفت Icana

مجید جلیل سرقلعه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اقدام شرکت راه آهن در مورد افزایش ۳۱ درصدی قیمت بلیت قطار اظهار داشت: در جلسات اخیری که اعضای کمیسیون عمران مجلس با مسئولان وزارت راه و شهرسازی داشتند هیچ اشاره ای به افزایش قیمت بلیت قطار نشد و این در حالی است که باید هر گونه افزایش قیمت بلیت حمل و نقل ریلی، هوایی و زمینی با هماهنگی کمیسیون عمران مجلس انجام شود.

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اقدام خودسرانه شرکت راه آهن در افزایش قیمت بلیت قطارتصریح کرد: بدون شک این افزایش قیمت غیرقانونی است و از بی برنامگی و بی قانونی در شرکت راه آهن حکایت دارد.

وی با تاکید بر مخالفت کمیسیون عمران مجلس با هر گونه افزایش قیمت بلیت قطار گفت: هر گونه افزایش قیمت بلیت در حمل و نقل ریلی می تواند رشد نرخ بلیت در حمل و نقل هوایی و زمینی را به دنبال داشته باشد که این موضوع نیز به نوبه خود در ایجاد تورم بیشتر در جامعه و افزایش قیمت سایر خدمات و کالاها نیز تاثیر دارد.  

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به قول وزیر راه و شهرسازی مبنی بر افزایش نیافتن قیمت بلیت قطار در ایام نوروز گفت: به طور قطع کمیسیون عمران مجلس در مورد افزایش غیر قانونی قیمت بلیت قطاراز وزیر راه و شهرسازی سوال خواهد کرد و این موضوع را مورد بررسی قرار خواهد داد.

 گفتنی است روز گذشته  یک مقام مسئول در راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران از افزایش متوسط ۳۱ درصدی نرخ بلیت قطارهای رجاء خبر داد و گفته بود پس از بررسی‌های تخصصی درباره افزایش نرخ بلیت قطارهای شرکت رجاء که به درخواست مکرر این شرکت انجام شد، کمیته تخصصی تصمیم گرفت به طور متوسط نرخ بلیت قطارهای این شرکت ریلی 31 درصد افزایش یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet