شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1391/11/30 09:45:00
سرویس بین الملل
سبحانی‌نیا:

سکوت غرب به کشتار مسلمانان میانمار دامن زد

عضو کمیسون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به گزارش سازمان ملل مبنی بر نقض حقوق مسلمانان در میانمار، گفت: سکوت غرب به کشتار مسلمانان میانمار دامن زد.
سکوت غرب به کشتار مسلمانان میانمار دامن زد عضو کمیسون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به گزارش سازمان ملل مبنی بر نقض حقوق مسلمانان در میانمار، گفت: سکوت غرب به کشتار مسلمانان میانمار دامن زد. https://cdn.icana.ir/d/019/31951.jpg سکوت,غرب,به,کشتار,مسلمانان,میانمار,دامن,زد Icana

حسین سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، ضمن اشاره به گزارش سازمان ملل مبنی بر نقض حقوق مسلمانان در میانمار، توضیح داد: سیاست‌های دوگانه غرب در ادعای خود مبنی بر مبارزه با نقض حقوق بشر و دفاع از کرامت انسان‌ها باعث شد تا در برخی موارد که قصد متهم کردن کشورهای مستقل را دارند در مواجه با اعدام یک جنایتکار واکنش نشان دهند ولی وقتی این جنایات در حجم گسترده‌ای از سوی دولت‌های همراه با غرب صورت می‌گیرد هیچ واکنشی حتی از سوی مجامع بین‌المللی نیز مشاهده نمی‌شود.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در خاورمیانه نیز این سیاست‌های دوگانه فاجعه آفریده است، تصریح کرد: در سوریه، عراق، پاکستان و افغانستان نیز وقتی تروریست‌های مورد حمایت غرب دست به جنایت می‌زنند با سکوت کشورهای غربی مواجه می‌شوند، سکوتی که حاکی از حمایت از این نیروهای تروریست دارد.

سخنگوی فراکسیون روحانیون مجلس، افزود: غربی‌ها به دلیل همراه نبودن جمهوری اسلامی با این کشورها همواره اظهار می‌کنند که ایران حقوق بشر را نقض می‌کند در حالی که این کشورها با سکوت توام با حمایت خود از گروهک‌های تروریستی دستانشان به خون هزاران نفر آغشته است.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس کشتار مسلمانان بی‌گناه در میانمار را یکی از مصادیق بارز نقض حقوق اقلیت‌ها دانست و گفت: حتی مجامع بین‌المللی نیز در برابر این جنایت تنها به صدور چند قعطنامه غیر‌الزام‌آور بسنده کردند در حالی که مبارزه با جنایات ضد بشری علیه اقلیت‌ها نیازمند یک عزم راسخ جهانی است.

سازمان ملل متحد نگرانی خود را نسبت به نقض حقوق بشر در میانمار از سوی دولت این کشور اعلام کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet