شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1391/11/30 14:13:34
سرویس سیاسی
کوثری:

حضور ناوگروه ارتش در سواحل چین، نمایش اقتدار ایران در پهنه آب‌ها است

رئیس کمیته دفاعی مجلس، اعزام ناو‌گروه جدید نیروی دریایی ارتش به سواحل چین را ناشی از پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران خواند و تصریح کرد: حضور گسترده در آب‌های بین‌المللی نمایش اقتدار ایران در پهنه آب‌ها است.
حضور ناوگروه ارتش در سواحل چین، نمایش اقتدار ایران در پهنه آب‌ها است رئیس کمیته دفاعی مجلس، اعزام ناو‌گروه جدید نیروی دریایی ارتش به سواحل چین را ناشی از پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران خواند و تصریح کرد: حضور گسترده در آب‌های بین‌المللی نمایش اقتدار ایران در پهنه آب‌ها است. https://cdn.icana.ir/d/019/13559.jpg حضور,ناوگروه,ارتش,در,سواحل,چین،,نمایش,اقتدار,ایران,در,پهنه,آب‌ها,است Icana

اسماعیل کوثری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خانه ملت، درباره اظهارات فرمانده نیروی دریایی ارتش مبنی بر اعزام ناو‌گروه جدید نیروی دریایی ارتش به چین، یادآور شد: تا 5 سال پیش ماموریت نیروی دریایی ارتش در محدوده خلیج فارس بود که با تصمیم ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران مقرر شد که تامین امنیت محدوده خلیج فارس به سپاه واگذار شود.

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ماموریت نیروی دریایی ارتش حضور در دریای عمان و آب‌های آزاد بین‌المللی از شرق تنگه هرمز تا محدوده مرزی با پاکستان تعیین شد که در طول این  پنج سال موفقیت‌ها و پیشرفته‌های زیادی در حوزه دریایی ارتش به وجود آمده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، حضور گسترده در آب‌های آزاد بین‌المللی، برقراری امنیت، مقابله با دزدان دریایی، فعال کردن منطقه مکران و ... را از مهم‌ترین دستاورد‌های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و نمایش اقتدار ایران در پهنه آب‌ها خواند.

کوثری، تصریح کرد: آب‌های آزاد بین‌اللملی متعلق به همه کشور‌های جهان است و حضور در این پهنه دریایی بر اساس حقوق بین‌الملل حق همه کشور‌ها است، و هیچ کشوری حق اعتراض به این مساله را ندارد و این حضور به معنای تعرض به سایر کشور‌ها نیست بلکه هر کشور قدرتمند دریایی، در عرصه آب‌های آزاد بین‌المللی حضور می‌یابد.

رئیس کمیته دفاعی مجلس، تاکید کرد: چنان که حضور نیرویی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آب‌های آزاد به سود کشور‌های دیگر نیز هست و در نمونه‌های منجر به نجات کشتی‌های تجاری سایر کشور‌ها از تعدی دزدان دریایی شده است.

امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش از اعزام ناو‌گروه جدید نیروی دریایی ارتش به چین خبر داد و گفت: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به خاطر تحکیم روابط و پیام صلح و دوستی به کشور‌های دیگر در آینده نزدیک در سواحل چین پهلو خواهد گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet