شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1391/11/30 14:21:32
سرویس اقتصادی
امروز در جلسه کمیسیون حمایت از تولید ملی؛

قانون تعاون اصلاح شد

عضو کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی از اصلاح قانون تعاون در این کمیسیون خبر داد و گفت: از جمله مصوبات این کمیسیون اصلاح قانون تعاون بود که تغییراتی از جمله تغییر از شکل هیأت مدیره‌ای به هیأت رئیسه بود که این در حقیقت ریاست اتاق تعاون را نیز به دست خواهد گرفت.
قانون تعاون اصلاح شد عضو کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی از اصلاح قانون تعاون در این کمیسیون خبر داد و گفت: از جمله مصوبات این کمیسیون اصلاح قانون تعاون بود که تغییراتی از جمله تغییر از شکل هیأت مدیره‌ای به هیأت رئیسه بود که این در حقیقت ریاست اتاق تعاون را نیز به دست خواهد گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/24189.jpg قانون,تعاون,اصلاح,شد Icana

غلامرضا نوری قزلجه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه در کمیسیون ویژه پی‌گیری و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مباحث مربوط به تولید ملی نیز مورد بررسی قرار گرفت گفت: مباحث مربوط به طرح حمایت از تولید ملی موضوع مورد بحث این کمیسیون بود.

نماینده مردم بستان آباد درمجلس شورای اسلامی همچنین با تأکید بر اینکه در این کمیسیون گزارش مربوط به کارگروه کشاورزی که شامل مواد 28 و 29 طرح حمایت از تولید ملی بود مورد بررسی قرار گرفت افزود: ماده 28 این طرح در رابطه با حق آبه‌های سنتی و پروانه‌های بهر‌ه‌برداری از چاه‌های کشاورزی نیز از موضوعات مورد بحث این کمیسیون بود.

عضو کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی از اصلاح قانون تعاون در این کمیسیون خبر داد و گفت: از جمله مصوبات این کمیسیون اصلاح قانون تعاون بود که تغییراتی از جمله تغییر از شکل هیأت مدیره‌ای به هیأت رئیسه بود که این در حقیقت ریاست اتاق تعاون را نیز به دست خواهد گرفت.

این نماینده مردم با اشاره به مشکلات کشاورزان در خصوص بهره‌مندی از آب افزود: نقل و انتقالات آب یا برقی کردن چاه‌ها از جمله مباحث مورد بحث‌ امروز کمیسیون ویژه پی‌گیری و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی بود.

وی با بیان این مطلب که ماده 29 طرح حمایت از تولید ملی به تعین قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی اشاره دارد  افزود: در کمیسیون ویژه پی‌گیری و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی اصلاحیه‌ای بر فهرست محصولات کشاورزی که خرید تضمینی در مورد آن‌ها وجود داشت صورت گرفت.

نوری‌قزلجه ادامه داد: همچنین در اصلاحیه‌ای که بر فهرست محصولات کشاورزی صورت گرفت قرار شد هزینه کل تولید و 20 درصد سود برای کشاورزان در نظر گرفته شود.

گفتنی‌ است طرح حمایت از تولید ملی در کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی  و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی به عنوان کمیسیون اصلی در حال  بررسی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet