هدر موبایل
1391/11/30 14:11:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
پژمان‌فر :

کارکرد "جشنواره برلین"سیاسی است

رئیس کارگروه هنر، رسانه و گردشگری مجلس با اشاره به رویکرد سیاسی جشنواره برلین گفت: حضور منفعلانه مسئولان سازمان سینمایی کشور در جشنواره برلین هیچ‌ توجیهی ندارد چرا که کارکرد این جشنواره سیاسی است.
کارکرد "جشنواره برلین"سیاسی است رئیس کارگروه هنر، رسانه و گردشگری مجلس با اشاره به رویکرد سیاسی جشنواره برلین گفت: حضور منفعلانه مسئولان سازمان سینمایی کشور در جشنواره برلین هیچ‌ توجیهی ندارد چرا که کارکرد این جشنواره سیاسی است. https://cdn.icana.ir/d/019/35028.jpg کارکرد,"جشنواره,برلین"سیاسی,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛نصرالله پژمان‌فر نماینده مردم مشهد و کلات، در مجلس شورای اسلامی  در واکنش به حضور تعدادی از مسئولین سینمایی کشور در "جشنواره برلین" به باشگاه خبرنگاران،گفت: حضور در این جشنواره، هیچ بردی برای ایران ندارد چراکه این جشنواره سیاست و بازی‌های خود را دنبال می‌کند و طبیعتا بازی در زمینی که مدیریتش در دست غربی‌هاست، هیچ برگ برنده‌ای برایمان نخواهد داشت.

وی در ادامه افزود: اگر قرار باشد حضوری در این جشنواره پیدا کنیم، باید این حضور با برنامه  باشد، والا حضوری منفعل در این‌دست جشنواره‌ها که نظام، فرهنگ و باورهای ملت ما را هدف قرار داده، اقدام غلطی است و به هیچ‌وجه توجیهی ندارد.
رئیس کارگروه هنر، رسانه و گردشگری مجلس، با تاکید بر اینکه حضور مسئولین در این جشنواره باید با دفاعیاتی همراه باشد، اظهار داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید ابتدا این موضوع را بررسی کند، که آیا این حضور همراه با دفاعیات و یا همراه با برنامه است  و یا حضوری منفعلانه خواهد بود و بعد نسبت به این حضور تصمیم‌گیری کند.
پژمان‌فر با بیان اینکه کارکرد این جشنواره بیشتر سیاسی است تا فرهنگی و سینمایی، اظهار داشت: با توجه به این مسئله حضور در این دست جشنواره‌ها باید با رعایت مصالح نظام باشد، والا با شرایطی که دست‌اندرکاران این جشنواره پیش‌بینی کرده‌اند و همچنین شیطنت‌هایی که تابه‌حال مسبوق به سابقه بوده، حضور مسئولین کشورمان در این جشنواره هیچ برگ برنده‌ای برای ما نخواهد داشت.
وی در خاتمه خاطرنشان کرد: درپی شکست های مکرر غرب در عرصه‌های مختلف در رویارویی با جمهوری اسلامی ایران، اقداماتی که در جشنواره برلین دنبال می‌شود، نشان از عجز و ناتوانی غرب دارد لذا حضور هر ایرانی در این جشنواره باید نشان‌دهنده اقتدار ما باشد و بدون چنین اقتداری حضور افراد در این جشنواره، منجر به تضعیف نگاه به ملت ایران خواهد بود.
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet