خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1391/11/30 16:06:19
سرویس اجتماعی
مصری:

بانک‌ها پاسخگوی تأمین منابع مالی وام‌ ازدواج جوانان باشند

عضو هیات رئیسه مجلس، در مورد برخی اظهارنظر‌ها در مورد متوقف شدن وام پنج میلیون تومانی ازدواج جوانان، گفت: کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور نمایندگان بانک‌ها و مسئولان وزارت ورزش و جوانان موضوع توقف پرداخت وام ازدواج به زوج‌های جوان را مورد بررسی قرار دهد.
بانک‌ها پاسخگوی تأمین منابع مالی وام‌ ازدواج جوانان باشند عضو هیات رئیسه مجلس، در مورد برخی اظهارنظر‌ها در مورد متوقف شدن وام پنج میلیون تومانی ازدواج جوانان، گفت: کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور نمایندگان بانک‌ها و مسئولان وزارت ورزش و جوانان موضوع توقف پرداخت وام ازدواج به زوج‌های جوان را مورد بررسی قرار دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/25548.jpg بانک‌ها,پاسخگوی,تأمین,منابع,مالی,وام‌,ازدواج,جوانان,باشند Icana

عبدالرضا مصری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت تامین اعتبار لازم برای وام ازدواج جوانان، افزود: در پرداخت وام به زوج‌های جوان وزارت ورزش و جوانان نقش معرفی‌کننده را داراست و در این باره باید بانک‌ها پاسخگوی تأمین منابع مالی وام ازدواج جوانان باشند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: چنانچه توقف پرداخت وام ازدواج به زوج‌های جوان صحت داشته باشد، این موضوع باید با حضور نمایندگان بانک‌ها و مسئولان وزارت ورزش وجوانان در کمیسیون اقتصادی مجلس مورد بررسی قرار گرفته و موانع پیش ‌روی آن بررسی شود.

مصری، تصریح کرد: در مراجعه مردم به بانک‌ها، این مراکز اعلام می‌کنند که از اعتبار لازم برای اعطای وام‌های جدید قرض‌الحسنه برخوردار نیستند به این بهانه که درصدی از منابع قرض‌الحسنه برای وام‌های ازدواج اختصاص داده‌اند و در این میان باید مشخص شود که چرا با وجود چنین مسئله‌ای، تخصیص اعتبار وام‌های ازدواج با مشکلاتی روبرو است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در نهم، با بیان اینکه تاکنون آماری در زمینه دادن وام ازدواج به جوانان از سوی مراکز رسمی کشور اعلام نشده است، افزود: وزارت ورزش وجوانان باید نسبت به ارائه آمار‌های مربوط به میزان اعطای وام ازدواج به جوانان اهتمام لازم را داشته باشد تا نقاط قوت و ضعف در ارائه تسهیلات به جوانان مشخص شود.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، تأکید کرد: باید مشکلات پیش‌رو در زمینه اعطای وام به جوانان مورد بررسی بیشتر قرار گیرد و اگر منابع مالی این طرح در حال حاضر از مجاری یاد شده قابل تأمین نیست، دولت باید از منابع دیگر برای تخصیص اعتبار استفاده کند.

گفتنی است، پیش از این مدیر کل دفتر ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفته بود، به دلیل عدم همکاری دیگر دستگاه‌ها، وام 5 میلیون تومانی ازدواج فعلا قابل پرداخت نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet