خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1391/11/30 15:02:30
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جوکار:

موضوع هسته‌یی تنها بهانه سیاسی برای آمریکایی‌هاست

رییس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه موضوع هسته‌یی تنها بهانه سیاسی برای آمریکایی‌ها و سایر کشورهاست، گفت: جمهوری اسلامی براساس مبانی اعتقادی‌اش اعتقادی به داشتن سلاح هسته‌یی ندارد.
موضوع هسته‌یی تنها بهانه سیاسی برای آمریکایی‌هاست رییس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه موضوع هسته‌یی تنها بهانه سیاسی برای آمریکایی‌ها و سایر کشورهاست، گفت: جمهوری اسلامی براساس مبانی اعتقادی‌اش اعتقادی به داشتن سلاح هسته‌یی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/21201.jpg موضوع,هسته‌یی,تنها,بهانه,سیاسی,برای,آمریکایی‌هاست Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛محمدصالح جوکار با اشاره به بخشی از بیانات اخیر مقام معظم رهبری درخصوص فناوری هسته‌یی، به ایسنا گفت: وقتی کشوری می‌تواند به سوخت 20 درصد دست پیدا کند، قدر مسلم توانایی دستیابی به غنی‌سازی با خلوص بیشتر را نیز دارد.

وی با تاکید بر اینکه دستیابی به سلاح هسته‌یی از لحاظ اعتقادی برای جمهوری اسلامی قابل قبول نیست، گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، سلاح هسته‌یی برای ما امری حرام است و ما آن را قبول نداریم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در عین حال تاکید کرد: البته اگر آمریکایی‌ها و کشورهای دیگر فکر می‌کنند که آنها مانع دستیابی ما به سلاح هسته‌یی شده‌اند، بدانند که فکرشان غلط است. ما براساس مبانی اعتقادی‌مان، اعتقادی به داشتن سلاح هسته‌یی نداریم و حتی بر این موضوع تاکید داریم که کشورهای دیگری که سلاح هسته‌یی و کشتار جمعی دارند، باید آن را نابود کنند.
جوکار با بیان اینکه بحث ما با آمریکایی‌ها موضوع هسته‌یی نیست، گفت: اصل بحث آمریکایی‌ها این است که انقلاب اسلامی به الگو تبدیل نشود، الگویی که تاکنون در بحث بیداری اسلامی حرکت کرده و به همین دلیل آنها می‌خواهند این الگو را از بین ببرند.
به گفته وی، مساله ایران و آمریکا به نوع نگاه به جهان و انسان برمی‌گردد به طوری که در ایران نگاهی الهی وجود دارد که با دیدگاه آمریکایی‌ها بسیار متفاوت است.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با اشاره به اینکه برخی کشورها به سلاح اتمی دست پیدا کرده‌اند، گفت: مشکل کشورهای دیگر بر سر مسائل هسته‌یی نیست کشورهای غربی و در راس آن استکبار جهانی و آمریکا تنها به دنبال ابزاری است تا آن را علیه ملت، مردم و نظام جمهوری اسلامی به کار گیرد.
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet