خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1391/11/30 16:15:50
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فولادگر :

کاهش قیمت خودرو منوط به اجرای کامل اصل 44 در صنعت خودروسازی است

رییس کمیسیون حمایت از تولید ملی با انتقاد از سپردن اختیار قیمت‌گذاری خودرو به خودروسازان گفت: تا مادامی که صنعت خودروسازی براساس اصل ۴۴ تعیین تکلیف نشود نمی‌توان به کاهش قیمت‌ها امیدوار بود.
کاهش قیمت خودرو منوط به اجرای کامل اصل 44 در صنعت خودروسازی است رییس کمیسیون حمایت از تولید ملی با انتقاد از سپردن اختیار قیمت‌گذاری خودرو به خودروسازان گفت: تا مادامی که صنعت خودروسازی براساس اصل 44 تعیین تکلیف نشود نمی‌توان به کاهش قیمت‌ها امیدوار بود. https://cdn.icana.ir/d/019/13634.jpg کاهش,قیمت,خودرو,منوط,به,اجرای,کامل,اصل,44,در,صنعت,خودروسازی,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛حمیدرضا فولادگر به ایسنا گفت:‌اکثر نمایندگان مجلس با واگذاری اختیار قیمت‌گذاری خودرو به خودروسازان مخالفند.

نماینده مردم اصفهان خواستار اجرای کامل سیاست‌های اجرایی اصل 44 قانون اساسی در بخش صنعت خودرو شد و افزود: تا وقتی که تکلیف صنعت خودروسازی کشور براساس سیاست‌های اجرایی اصل 44 قانون اساسی اداره نشود نمی‌توان به ساماندهی بازار خودرو امیدی داشت.

وی افزود:‌ خودروسازان نه دولتی‌اند که دولت تکلیفش با آنان را بداند و نه خصوصی‌اند تا براساس مکانیزم بازار و رقابت، تکلیف خود را بدانند.
فولادگر خواستار خصوصی سازی صنایع خودروسازی کشور شد و افزود: قیمت خودرو باید در بازار تعیین شود. مکانیزم قیمت‌گذاری خودرو متاثر از مولفه‌های اقتصادی است. در فرآیند تعیین قیمت، کیفیت و خدمات پس از فروش نقش مهمی دارد و اصلا رقابت بین خودروسازان داخلی و خارجی موجب سامان یافتن بازار خودرو می‌شود.
رییس کمیسیون حمایت از تولید ملی و پیگیری اجرای اصل 44 قانون اساسی حمایت دولت‌ها از شرکت‌های خودروسازی را نهادینه شده دانست و افزود: دولت‌ها در کشورهایی که مبتنی بر اقتصاد آزاد، کشور را اداره می‌کنند در مواقع بحران از خودروسازان خود حمایت می‌کنند؛ چرا که بخش قابل توجهی از اشتغال و آبروی خود را متوجه برندهای مشهور خود می‌دانند؛ به همین دلیل از صنایع خودروسازی خود حمایت می‌کنند.
نماینده مردم اصفهان بر اصلاح خواستار قیمت‌گذاری خودرو پافشاری کرد و افزود: نظام تعرفه واردات خودرو باید به تدریج به سمتی هدایت شود که رقابت بین خودروهای داخلی و خارجی به وجود آید و مردم اجازه داشته باشند تا خودروهای فاقد کیفیت را خریداری نکنند./

 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet