شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1391/12/01 07:59:52
سرویس سیاسی
نقوی حسینی با اشاره به احتمال سفر معاذ الخطیب به تهران مطرح کرد:

پیشنهادایران به معارضان سوری، حرکت در مسیر مذاکره سیاسی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تنها راه حل بحران سوریه، از طریق دیپلماتیک و گفت‌‌وگوهای سیاسی است، گفت: به معارضان دولت دمشق توصیه می کنیم تا مطالبات خود را از راه گفت‌وگوی سیاسی مطرح کنند.
پیشنهادایران به معارضان سوری، حرکت در مسیر مذاکره سیاسی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تنها راه حل بحران سوریه، از طریق دیپلماتیک و گفت‌‌وگوهای سیاسی است، گفت: به معارضان دولت دمشق توصیه می کنیم تا مطالبات خود را از راه گفت‌وگوی سیاسی مطرح کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/8393.jpg پیشنهادایران,به,معارضان,سوری،,حرکت,در,مسیر,مذاکره,سیاسی Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه مواضع ایران در ارتباط با بحران سوریه کاملا شفاف و روشن است، گفت: جمهوری اسلامی ایران در درجه اول اعتقاد دارد که بحران سوریه از طریق سیاسی باید حل شود و هیچ گونه راه‌حل نظامی را برای حل این بحران نمی‌پذیرد.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه، توصیه تهران به معارضان سوری، فاصله گرفتن از توسل به راه‌حل نظامی است، افزود: در درجه دوم، ایران به دخالت کشورهای خارجی در مسائل سوریه اعتقادی ندارد.

وی ادامه داد: استراتژی ایران در مسأله سوریه، اعلام مطالبات و خواسته‌های معارضان به دولت مرکزی دمشق بدون دخالت کشورهای خارجی است.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با تأکید بر اینکه تهران به مطالبات و خواسته‌های همه ملت‌ها از دولت‌هایشان از جمله ملت سوریه احترام می‌گذارد، تصریح کرد: معتقدیم طرح مطالبات معارضان سوری نباید از راه خون‌ریزی و ترور باشد.

وی با بیان اینکه مشکلات معارضان و دولت سوریه باید کاملا در چارچوب گفت‌وگوهای سیاسی حل شود، گفت: درخواست ایران از معارضان این است که بر سر میز مذاکرات با دولت حاضر شده و در قالب گفت‌وگو به طرح خواسته‌های به‌حق خود بپردازند تا مشکلات موجود از راه دیپلماتیک حل شود.

گفته می‌شود معاذ الخطیب رئیس گروه‌های مخالف بشار اسد که در روزهای اخیر اعلام کرده حاضر است بدون پیش‌شرط با دمشق مذاکره کند، قرار است طی روزهای آتی و پس از مذاکره با مسکو،‌ برای مذاکره با مقامات ایرانی، راهی تهران شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet