هدر موبایل
1391/12/01 08:29:25
سرویس بین الملل
حقیقت‌پور:

ادعای دغدغه حقوق‌بشری آمریکایی‌ها، فریبکاری است

نایب رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به تصمیم ضدبشری آمریکا برای اعدام یک عقب‌ مانده ذهنی، گفت: ادعای دغدغه حقوق‌بشر از سوی آمریکایی‌ها فریب افکار عمومی است.
ادعای دغدغه حقوق‌بشری آمریکایی‌ها، فریبکاری است نایب رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به تصمیم ضدبشری آمریکا برای اعدام یک عقب‌ مانده ذهنی، گفت: ادعای دغدغه حقوق‌بشر از سوی آمریکایی‌ها فریب افکار عمومی است. https://cdn.icana.ir/d/019/11559.jpg ادعای,دغدغه,حقوق‌بشری,آمریکایی‌ها،,فریبکاری,است Icana

منصور حقیقت‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، ضمن اشاره به اینکه یک عقب مانده ذهنی قرار است با وجود اعتراض‌ سازمان‌های بین‌المللی حقوق بشری، امروز در آمریکا اعدام شود، توضیح داد: در همه کجای دنیا افرادی که به لحاظ ذهنی دچار معلولیت هستند از قاعده اعدام در صورت ارتکاب جرم مستثنی هستند از این رو اقدام آمریکا برای اعدام این فرد خلاف موازین بین‌المللی است.

نماینده مردم اردبیل، سرعین، نمین و نیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکایی‌ها خلاف ادعاهای خود دائماً مشغول نقض حقوق بشر هستند، تصریح کرد: بلایی که غربی‌ها به رهبری آمریکا بر سر مردم بی‌دفاع افغانستان و عراق آوردند هیچ گاه از حافظه تاریخی افکار عمومی جهان  پاک  نمی‌شود و به عنوان سندی دال بر نقض فاحش حقوق بشر ماندگار خواهد شد.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس درباره اعتراض مجامع  بین‌المللی به این اقدام ضد حقوق بشری آمریکا، افزود: نهادهای حقوق بشری وقتی در مورد سوابق ضد بشری کشورهای غربی نظر می‌دهند تنها به صدور بیانیه اکتفا می‌کنند و هیچ اقدام عملی ضد این کشورهای ناقض حقوق بشر انجام نمی‌دهند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، تصریح کرد: این گونه اقدامات ماهیت و هویت اصلی رژیم آمریکا را آشکارتر می‌کند و افکار عمومی جهان به بهترین نحو می‌توانند پی به اشتباهات  نهادینه شده در نظام سیاسی این کشور ببرند.

یک عقب مانده ذهنی قرار است با وجود اعتراض‌ سازمان‌های بین‌المللی حقوق بشری، فردا در آمریکا اعدام شود. هیچ اختلاف نظری درباره عقب افتاده ذهنی بودن این فرد میان کارشناسان وجود ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet