هدر موبایل
1391/12/01 11:22:27
سرویس اقتصادی
قادر مرزی در واکنش به افزایش 31 درصدی قیمت بلیت قطارمطرح کرد:

نادیده گرفتن‌حقوق مصرف کننده با افزایش قیمت بلیط قطار

عضو کمیسیون عمران مجلس در واکنش به افزایش قیمت بلیت قطارهای مسافربری به طور میانگین ۳۱ درصد در برخی مسیرها گفت: ‌متاسفانه افزایش پی در پی قیمت ناوگان حمل و نقل عمومی نادیده گرفتن حقوق مصرف کننده است.
نادیده گرفتن‌حقوق مصرف کننده با افزایش قیمت بلیط قطار عضو کمیسیون عمران مجلس در واکنش به افزایش قیمت بلیت قطارهای مسافربری به طور میانگین 31 درصد در برخی مسیرها گفت: ‌متاسفانه افزایش پی در پی قیمت ناوگان حمل و نقل عمومی نادیده گرفتن حقوق مصرف کننده است. https://cdn.icana.ir/d/019/26201.jpg نادیده,گرفتن‌حقوق,مصرف,کننده,با,افزایش,قیمت,بلیط,قطار Icana

حامد قادرمرزی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت افزود: با توجه به اینکه قیمت گذاری بلیت ناوگان حمل و نقل بین شهری دولتی است باید بخش خصوصی هم در این عرصه وارد شود تا زمینه رقابت بین شرکت های مسافر بری فراهم شود تا مردم حق انتخاب داشته باشند.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از افزایش قیمت بلیت قطار تصریح کرد: مردم به دلیل اینکه گزینه ای برای انتخاب قطارهای مختلف برای سفرهای خود ندارند مجبور هستند از شرکت های مسافربری محدود که وجود دارند استفاده کنند؛ از طرفی آن چیزی که باعث می شود تا مردم از حمل و نقل ریلی استفاده کنند امنیت بالای این ناوگان نسبت حمل ونقل جاده ای است.

وی ادامه داد:‌ همچنین به دلیل اینکه جاده های کشور در ایام نوروز پر تردد می‌شوند قطار به ویژه در مسیرهای طولانی امن تر خواهد بود و از این جهت استقبال مردم نیز برای استفاده از قطار افزایش می یابد.

قادرمرزی گفت: تمام هزینه ها در ایام نوروز مثل نرخ بلیت اتوبوس، قطار، هزینه اسکان مسافران و سایر هزینه ها افزایش می یابند و معمولا این افزایش قیمت ها ادامه دار هستند و بعد از تعطیلات به قیمت های قبل بر نخواهند گشت.

عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان با بیان اینکه این موضوع در دستور کار کمیسیون عمران نیست،خاطرنشان کرد: مجلس یک قوه نظارتی است، در چنین موارد وزیر به کمیسیون مربوطه دعوت می شود اما اینکه قیمت ها به حالت اول برگردد تقریبا غیر ممکن است و تجربه نشان می دهد زمانی که چنین اتفاقاتی در کشور ما می افتد بر گرداندن آن به حالت اول تقریبا بی سابقه است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet