هدر موبایل
1391/12/01 11:43:00
سرویس بین الملل
ندیمی مطرح‌کرد:

اعتراضات مسالمت‌آمیز مردم عربستان گامی در راه آزادی

نماینده اصولگرای مجلس نهم بابیان اینکه حمایت‌های غرب از سیاست‌های سرکوب گرایانه شیوخ عرب به اهرم فشاری ضد مردم عربستان تبدیل شده است، گفت:حقوق بشر در عربستان برای خاندان آل سعود معنایی ندارد.
اعتراضات مسالمت‌آمیز مردم عربستان گامی در راه آزادی نماینده اصولگرای مجلس نهم بابیان اینکه حمایت‌های غرب از سیاست‌های سرکوب گرایانه شیوخ عرب به اهرم فشاری ضد مردم عربستان تبدیل شده است، گفت:حقوق بشر در عربستان برای خاندان آل سعود معنایی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/32019.jpg اعتراضات,مسالمت‌آمیز,مردم,عربستان,گامی,در,راه,آزادی Icana

ایرج ندیمی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، در خصوص زخمی شدن نوجوان شیعه عربستانی در القطیف بر اثر تیراندازی نیروهای امنیتی خاندان آل سعود، اظهار داشت: حمایت‌های غرب از سیاست‌های سرکوب گرایانه شیوخ عرب  به اهرم فشاری ضد مردم عربستان تبدیل شده است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر روز حلقه مبارزه ضد خاندان آل سعود از سوی مردم شیعه عربستان تنگ ترمی شود، تصریح کرد: شیعیان عربستانی امروز جرات این را یافته‌اند که با ابراز خواسته‌های مشروع خود به حق خود در راه آزادی گام بردارند.


وی با تاکید براینکه حقوق بشر در عربستان برای خاندان آل سعود معنایی ندارد، ادامه داد: هر روز تعدادی از مردم عربستان به جرم سیاسی بازداشت می شوند و در مخوف ترین زندان‌های آل سعود نگهداری می شوند.


نماینده اصولگرای مجلس نهم، تصریح کرد: خانوادهای زندانیانی که برای آزادی این اشخاص دست به راهپیمایی مسالمت آمیز می زنند با خشونت‌های لجام گسیخته از سوی نیروهای امنیتی آل سعود مواجه می شوند.


عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه خاندان آل سعود نباید بیش از این خود را در مقابل مردم عربستان قرار دهد، خاطرنشان کرد: قطعا روند سرکوب خواسته‌های مردمی موج خشم مردم را به دنبال خواهد داشت و در همین راستا آل سعود باید با گفت‌وگو با مخالفان خود راه‌حلی برای خروج از این بن بست برای خود بیابد.

 روز گذشته نوجوان عربستانی در شهر القطیف با تیراندازی نیروهای امنیتی زخمی شد./
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet