هدر موبایل
1391/12/01 13:01:00
سرویس بین الملل
هشت هفته ناآرامی در عراق

حسینی: نابسامانی در عراق آرزوی غرب است

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با تاکید براینکه گروه‌های سیاسی و احزاب عراقی باید به دنبال ایجاد آرامش در عراق باشند، گفت: مخالفین عراقی نباید با میدان دادن به گروه‌های تندرو کشور را به آشوب بکشند.
حسینی: نابسامانی در عراق آرزوی غرب است عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با تاکید براینکه گروه‌های سیاسی و احزاب عراقی باید به دنبال ایجاد آرامش در عراق باشند، گفت: مخالفین عراقی نباید با میدان دادن به گروه‌های تندرو کشور را به آشوب بکشند. https://cdn.icana.ir/d/019/19215.jpg حسینی:,نابسامانی,در,عراق,آرزوی,غرب,است Icana

سید باقر حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، در خصوص ورود  ناآرامی‌ها عراق به هشتمین هفته خود، اظهار داشت: گروه‌های وابسته به القاعده درعراق سعی دارند با کشاندن موج اعتراضات مردمی به سمت بغداد سناریوی جدیدی را در عراق طراحی کنند.

 نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آتش افروزان در عراق دشمن ملت این کشور هستند، تصریح کرد: ایجاد آشوب در کشوری که سال‌ها جنگ و خون ریزی در آن به امری طبیعی تبدیل شده بود و با سقوط دیکتاتور رنگ آرامش را به خود گرفت، خیانت به ملت این کشور است.

 وی با تاکید براینکه گروه‌های سیاسی و احزاب عراقی باید به دنبال ایجاد آرامش درعراق باشند، ادامه داد: برادرکشی در عراق تنها خواسته‌های غرب را در این کشور برآورده خواهد کرد و مخالفین عراقی نباید با میدان دادن به گروه‌های تندرو کشور را به آشوب بکشند.

 نماینده اصولگرای مجلس نهم، تصریح کرد: نخست وزیر عراق اگر چه از پشتوانه مردمی مناسبی برخودار است و با رای مردم دراین پست قرار گرفته است، اما نوری المالکی باید راهی برای برون رفت از این وضعیت بیابد.

 عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه ادامه ناآرامی‌ها در عراق اوضاع این کشور را متشنج تر خواهد کرد، گفت: نابسامانی عراق پس از سقوط دیکتاتور سابق این کشور آرزوی کشورهای غربی-عربی است و در همین راستا ملت عراق باید با همدلی از این برهه زمانی خاص عبور کنند.

 ناآرامی‌ها در عراق به هفته هشتم خود وارد شده و در برخی از شهرهای این کشور مردم اعتراضاتی را ضد دولت نوری المالکی بر پا می‌کنند./

 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet