خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1391/12/01 09:44:21
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حیدرپورشهرضائی:

پیشنهاد لغو تحریم‌ها در صورت تعطیلی فردو تکراری است

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به اینکه کشورهای عضو گروه ۱+۵ تصمیم دارند در جریان دور جدید گفت‌وگوهای خود با ایران، پیشنهاد دهند در ازای تعطیل ‌کردن تاسیسات «فردو»، بخشی از تحریم‌ها علیه تهران لغو شود، گفت: پیشنهاد لغو تحریم‌ها در صورت تعطیلی فردو تکراری است.
پیشنهاد لغو تحریم‌ها در صورت تعطیلی فردو تکراری است عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به اینکه کشورهای عضو گروه 1+5 تصمیم دارند در جریان دور جدید گفت‌وگوهای خود با ایران، پیشنهاد دهند در ازای تعطیل ‌کردن تاسیسات «فردو»، بخشی از تحریم‌ها علیه تهران لغو شود، گفت: پیشنهاد لغو تحریم‌ها در صورت تعطیلی فردو تکراری است. https://cdn.icana.ir/d/019/34273.jpg پیشنهاد,لغو,تحریم‌ها,در,صورت,تعطیلی,فردو,تکراری,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛عوض حیدرپورشهرضائی عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس ،ضمن اشاره به اینکه کشورهای عضو گروه 1+5 تصمیم دارند در جریان دور جدید گفت‌وگوهای خود با ایران  پیشنهاد دهند در ازای تعطیل ‌کردن تاسیسات فردو، بخشی از تحریم‌ها علیه تهران لغو شود،به  مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی) گفت: پیش از این نیز کشورهای عضو 1+5 به جمهوری اسلامی پیشنهاد داده بودند که در صورتی که تاسیسات صلح‌آمیز هسته‌ای و یا بخشی از فرایند غنی‌سازی خود را تعطیل کند به ایران امتیازاتی همچون لغو قسمتی از تحریم‌ها را اعطا کنند و این پیشنهاد تازگی ندارد.
نماینده مردم شهرضا، دهاقان، گلشن و منظریه در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این پیشنهادها  سیاست قدیمی چماق و هویج قطب استکبار را به ذهن متبادر می‌کند که از سالیان گذشته در دستور کار کشورهای اروپایی و آمریکایی قرار گرفته است.
حیدرپورشهرضائی با بیان اینکه فعالیت‌هسته‌ای واجد استفاده‌های صلح‌آمیز است، افزود: ایران بارها صداقت خود را به بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اثبات کرده و همگان امروز می‌دانند که جمهوری اسلامی تنها قصد استفاده از انرژی هسته‌ای در بخش‌های درمانی، کشاوری و تولید انرژی را دارد.
وی توضیح داد: فعالیت‌صلح‌آمیز ایران در چارچوب ان‌پی‌تی قرار دارد و هیچ گاه از مدار قوانین بین‌المللی خارج نشده است.
عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به اینکه ایران بر حق استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای خود اصرار دارد، گفت: جمهوری اسلامی ایران هر هزینه‌ای را برای نیل به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای متحمل می‌شود و هیچ گاه زیر بار زیاده‌خواهی‌های کشورهای مستکبر نمی‌رود.
کشورهای عضو گروه ۱+۵ تصمیم دارند در جریان دور جدید گفت‌وگوهای خود با ایران به این کشور پیشنهاد دهند در ازای تعطیل ‌کردن تاسیسات «فردو»، بخشی از تحریم‌ها علیه تهران لغو شود./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet