هدر موبایل
1391/12/01 10:07:19
سرویس صحن
مجلس جهت تأمین نظر شورای نگهبان تعیین کرد؛

شرایط دریافت هزینه کرد زوجه در زندگی مشترک از زوج

نمایندگان مجلس تعیین کردند که در مواردی که زوجه در دادگاه ثابت کند که به امر زوج یا اذن وی از مال خود برای مخارج متعارف زندگی مشترک که بر عهده زوج است هزینه کرده و زوج نتواند قصد تبرع زوجه را اثبات کند می تواند معادل آن را از وی دریافت نماید.
شرایط دریافت هزینه کرد زوجه در زندگی مشترک از زوج نمایندگان مجلس تعیین کردند که در مواردی که زوجه در دادگاه ثابت کند که به امر زوج یا اذن وی از مال خود برای مخارج متعارف زندگی مشترک که بر عهده زوج است هزینه کرده و زوج نتواند قصد تبرع زوجه را اثبات کند می تواند معادل آن را از وی دریافت نماید. https://cdn.icana.ir/d/019/25818.jpg شرایط,دریافت,هزینه,کرد,زوجه,در,زندگی,مشترک,از,زوج Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه 1 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی با اصلاح ماده 30 لایحه حمایت از خانواده را جهت تأمین نظر شورای نگهبان با 138 رأی موافق 11 رأی مخالف و 13 رأی ممتنع موافقت کردند.

براساس این ماده اصلاح شده در مواردی که زوجه در دادگاه ثابت کند که به امر زوج یا اذن وی از مال خود برای مخارج متعارف زندگی مشترک که بر عهده زوج است هزینه کرده  و زوج نتواند قصد تبرع زوجه را اثبات کند می تواند معادل آن را از وی دریافت نماید.

سیدمحمد موسوی به عنوان مخالف با اصلاح این ماده گفت: ماهیت این اصلاح با قوانین شرع مطابقت ندارد.

محمد دهقانی نقندر عضو هیأت رئیسه مجلس با تأکید بر اینکه اصلاح این ماده به طور کامل مطابق با مبانی شرعی و قانونی بوده است تصریح کرد: کمیسیون قضایی و حقوقی تمامی ابعاد را در نظر گرفته و جزء به جزء در این اصلاح ذکر کرده است./

  پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet