خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1391/12/01 10:54:14
سرویس اجتماعی
آلیا یادآور شد:

مجلس همچنان در انتظار لایحه اصلاح قانون حمایت از معلولان

رئیس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان، با انتقاد از تاخیر در ارائه لایحه اصلاح قانون حمایت از حقوق معلولان، گفت: اگر تاخیر در ارسال لایحه اصلاح قانون حمایت از حقوق معلولان ادامه یابد مجلس مجبور است برای رفع مشکلات معلولان دست به اصلاحات بودجه‌ای که کوتاه‌مدت است بزند.
مجلس همچنان در انتظار لایحه اصلاح قانون حمایت از معلولان رئیس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان، با انتقاد از تاخیر در ارائه لایحه اصلاح قانون حمایت از حقوق معلولان، گفت: اگر تاخیر در ارسال لایحه اصلاح قانون حمایت از حقوق معلولان ادامه یابد مجلس مجبور است برای رفع مشکلات معلولان دست به اصلاحات بودجه‌ای که کوتاه‌مدت است بزند. https://cdn.icana.ir/d/019/8407.jpg مجلس,همچنان,در,انتظار,لایحه,اصلاح,قانون,حمایت,از,معلولان Icana

فاطمه آلیا در گفت‌ وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه مجلس همچنان منتظر لایحه اصلاح قانون حمایت از معلولان از سوی دولت است، تصریح کرد: ارسال این اصلاحیه تاکنون باوجود قول مساعد مسئولان همچنان محقق نشده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر، افزود: معلولان در مراجعات خود به نمایندگان مجلس و اعضای فراکسیون حمایت از معلولان مشکلاتی را باز‌گو می‌کنند که به نظر می‌رسد راه‌حل غالب آن‌ها در اصلاح لایحه حمایت از معلولان وجود داشته باشد، اما متأسفانه با وجود ضرورت تصویب اصلاحیه یاد شده،  این لایحه همچنان در دست دولت مانده است.

آلیا یادآور شد: تاکنون مسئولان دولتی در چند مرحله (پایان شهریورماه و اواسط آذر) قول‌های مثبتی برای ارسال لایحه اصلاح قانون حمایت از معلولان به مجلس داده‌اند که تا‌کنون این امر محقق نشده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، افزود: دیرکرد در ارائه لایحه اصلاح قانون حمایت از معلولان از سوی دولت، می‌تواند موجب فرصت‌سوزی در زمینه انجام کار کارشناسی بیشتر و اتخاذ تصمیمات مقتضی برای تصویب بودجه مناسب برای این قشر باشد.

وی ادامه داد: اگر تاخیر در ارسال لایحه اصلاح قانون حمایت از حقوق معلولان ادامه یابد، مجلس مجبور است برای مرتفع شدن برخی مشکلات معلولان اصلاحات بودجه‌ای را مدنظر قرار دهد که این اصلاحات نیز کوتاه‌مدت و یکساله خواهد بود.

آلیا در تشریح برخی مشکلات پیش‌روی معلولان افزود: معلولان در حال حاضر برای تأمین تجهیزات کمکی خود دچار مشکلات مالی عدیده‌ای هستند و قیمت‌های وسایل مورد نیاز آنها نظیر صندلی چرخ‌دار و پروتز‌های حرکتی بسیار افزایش یافته است.

وی در تشریح دلایل افزایش قیمت تجهیزات مورد نیاز معلولان، افزود: این تجهیزات به طور معمول وارداتی هستند و نوسانات ارزی موجب گران شدن آن‌ها شده است.

 رئیس فراکسیون حمایت از معلولان مجلس شورای اسلامی، افزود: مجلس اهتمام جدی برای حل مشکلات معلولان به‌ویژه در سال آینده دارد و تمامی راهکار‌های لازم برای مرتفع شدن، این نقیصه را در کشور بررسی می‌کند./

پایان پیام

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet