شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1391/12/01 11:42:12
سرویس اقتصادی
نوری‌قزلجه با اشاره به افزایش قیمت سیب‌زمینی:

افزایش قیمت سیب زمینی‌برای جلوگیری از واردات است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت سیب‌زمینی برای جبران هزینه تولید آن است گفت: وقتی تمام محصولات و نهاده‌های کشاورزی افزایش قیمت پیدا می‌کنند بالا رفتن قیمت سیب‌زمینی نباید تعجب‌برانگیز باشد.
افزایش قیمت سیب زمینی‌برای جلوگیری از واردات است عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت سیب‌زمینی برای جبران هزینه تولید آن است گفت: وقتی تمام محصولات و نهاده‌های کشاورزی افزایش قیمت پیدا می‌کنند بالا رفتن قیمت سیب‌زمینی نباید تعجب‌برانگیز باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/27403.jpg افزایش,قیمت,سیب,زمینی‌برای,جلوگیری,از,واردات,است Icana

غلامرضا‌ نوری‌قزلجه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از پایین بودن نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی گفت: قیمت در نظر گرفته از سوی دولت برای خرید سیب‌زمینی ظلمی به کشاورزان بوده چرا که قیمت در نظر گرفته شده نیمی از هزینه‌های تولید آنان را نیز جبران نمی کند.

نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه اگر پایین بودن قیمت خرید سیب‌زمینی باز هم ادامه پیدا می‌کرد کشاورزان دیگر رغبتی برای تولید نداشتند تصریح کرد: افزایش قیمت سیب‌زمینی می‌تواند موجبات ایجاد انگیزه در کشاورزان را برای تولید بیشتر و در نتیجه صادرات و ارز‌آوری برای کشور فراهم کند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت سیب‌زمینی برای جبران هزینه تولید آن است گفت: وقتی تمام محصولات و نهاده‌های کشاورزی افزایش قیمت پیدا می‌کنند بالارفتن قیمت سیب‌زمینی نباید تعجب‌برانگیز باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان این مطلب که تاکنون فروش سیب‌زمینی برای کشاورزان به غیر از ضرر چیزی نداشته افزود: محصولی که با قیمتی بسیار پایین‌تر از هزینه کاشت و داشت و برداشت خود فروخته شود موجبات بی‌انگیزه شدن کشاورز به امر تولید را فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: افزایش قیمت سیب‌زمینی در بازار می‌تواند برای کشاورزان مفید باشد و اگر این اتفاق نمی‌افتاد کشاورزان برای سال آینده تولیدی‌ انجام نداده و دولت مجبور به واردات سیب‌زمینی نیز می‌شد.

نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس با تأکید بر اینکه اکنون قیمت سیب‌زمینی با افزایشی که داشته به سمت متعادل شدن و هم‌سو شدن با هزینه ها پیش‌ می‌رود گفت: بالا رفتن قیمت‌سیب‌زمینی در بازار باز هم در کنار افزایش قیمت نهاده‌های کشاورزی بسیار ناچیز است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه یک کالا نمی‌تواند بدون تأثیر‌پذیری از بازار قیمت خود را ثابت نگه‌دارد تصریح کرد: افزایش قیمت سیب‌زمینی در بازار برای هم‌سو شدن با بهای سایر کالا‌ها، محصولات و نهاده‌های کشاورزی بوده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet