هدر موبایل
1391/12/01 13:33:59
سرویس اقتصادی
رضایی کوچی با اشاره به رشد31 درصدی نرخ بلیت قطار:

افزایش قیمت بلیت قطار بی تعهدی مسئولان را نشان می دهد

نایب رئیس اول کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از عملکرد شرکت راه آهن در افزایش قیمت بلیت قطار در آستانه عید نوروز گفت: رشد نرخ بلیت قطار به لحاظ روانی بازار و اقتصاد کشور را به هم می ریزد و بستر افزایش قیمت ها را فراهم می کند.
افزایش قیمت بلیت قطار بی تعهدی مسئولان را نشان می دهد نایب رئیس اول کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از عملکرد شرکت راه آهن در افزایش قیمت بلیت قطار در آستانه عید نوروز گفت: رشد نرخ بلیت قطار به لحاظ روانی بازار و اقتصاد کشور را به هم می ریزد و بستر افزایش قیمت ها را فراهم می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/391.jpg افزایش,قیمت,بلیت,قطار,بی,تعهدی,مسئولان,را,نشان,می,دهد Icana

محمدرضا رضایی کوچی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به افزایش متوسط ۳۱ درصدی نرخ بلیت قطارهای رجاء اظهار داشت: حدود سه ماه پیش که قیمت بلیت قطار افزایش یافت، اعضای کمیسیون عمران مجلس نسبت به این افزایش قیمت گلایه و اعتراض داشتند و آن را نمی پذیرفتند اما وزیر راه و شهرسازی و مسئولان شرکت راه آهن اذعان می کردند که به دلیل افزایش هزینه ها ، تورم و دستمزد نیروی انسانی مجبور به رشد نرخ بلیت قطار هستند.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: در آن مقطع زمانی اعضای کمیسیون عمران مجلس افزایش قیمت بلیط قطار را به این شرط پذیرفتند که افزایش قیمت دیگری در سال جاری رخ ندهد ولی تصور نمی کردیم که وزیر راه و شهرسازی و مسئولان شرکت راه آهن به تعهد و قول خود عمل نکنند.  

وی با بیان اینکه افزایش قیمت بلیت قطار نرخ تمام اجناس و خدمات را تحت تاثیر قرار می دهد، گفت: رشد نرخ بلیت قطار به لحاظ روانی بازار و اقتصاد کشور را به هم می ریزد و بستر افزایش قیمت ها را فراهم می کندو از همین رو دولت باید قیمت ها را کنترل کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزایش قیمت بلیت قطار در آستانه عید نوروز را تصمیمی غیرمنطقی و اشتباه دانست و عنوان کرد: این افزایش قیمت بدون هماهنگی با کمیسیون عمرانمجلس انجام شده و از همین رو یک اقدام غیر قانونی است.

نایب رئیس اول کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه چنین تصمیماتی باید با اتکا به کارهای کارشناسی و با هماهنگی مجلس باشد، گفت: بی تعهدی مسئولان نسبت به وعده های خود یک نوع بی اعتمادی را بین مجلس و مردم با دولت به وجود می آورد و از همین رو باید وزیر راه و شهرسازی با حضور در کمیسیون عمران مجلس توضیح دهد که بر چه اساسی و با چه استدلالی افزایش قیمت بلیت قطار رخ داده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet