ولادت حضرت امام رضا (ع)
1391/12/01 11:11:55
سرویس صحن
حسینیان در نطق میان دستور:

تعیین سیاست ارتباط با آمریکا تنها در حیطه اختیارات رهبری است

عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مطابق بند اول اصل ۱۱۰ قانون اساسی تعیین کننده سیاست کلی نظام رهبری است و بدون شک یکی از مصادیق آن، رابطه با آمریکا است گفت: هیچ یک از مسئولان نظام حق اظهار سخنی مبنی بر تعیین نوع رابطه با آمریکا را بدون اجازه رهبری و انطباق آن با اصول ترسیم شده، ندارند.
تعیین سیاست ارتباط با آمریکا تنها در حیطه اختیارات رهبری است عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مطابق بند اول اصل 110 قانون اساسی تعیین کننده سیاست کلی نظام رهبری است و بدون شک یکی از مصادیق آن، رابطه با آمریکا است گفت: هیچ یک از مسئولان نظام حق اظهار سخنی مبنی بر تعیین نوع رابطه با آمریکا را بدون اجازه رهبری و انطباق آن با اصول ترسیم شده، ندارند. https://cdn.icana.ir/d/019/734.jpg تعیین,سیاست,ارتباط,با,آمریکا,تنها,در,حیطه,اختیارات,رهبری,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، روح الله حسینیان در  نشست علنی امروز (سه شنبه 1 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود گفت: مباحث برنامه و بودجه سال 92 در پیش است مجلس چه استراتژی در پیش گرفته است؟  آیا بهتر نبود مجلس چندین جلسه علنی را تعطیل می کرد و به جای آن به تدوین استراتژی برای بودجه 92 می پرداخت؟

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در اداهم این مطلب افزود: ما باید پیش بینی کنیم که سال آینده ممکن است درآمد ارزی پایین تر و انتقال ارز سخت تر شود بنابراین باید به شدت مصرف ارز را پایین بیاوریم.

حسینیان در خصوص کاهش مصرف ارز نیز گفت: راه کاهش مصرف ارز این است که واردات حساب شده و کنترل شده باشد و از واردات اشیاء لوکس و اتومبیل های گران قیمت خودداری کنیم.

وی افزود: اجازه واردات غیر ضروری حتی بدون پرداخت ارز دولتی و یا مرجع موجب تقاضای بیشتر ارز در بازار آزاد و در نتیجه فشار روانی بر اقتصاد می شود.

حسینیان همچنین در خصوص بودجه سال 92 تأکید کرد: در بودجه 92 باید تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم.

وی تصریح کرد: مشکل اصلی تولیدات داخلی دو چیز است که مورد اول آن واردات ارزان است که بی اختیار مصرف کننده را به سوی جنس خارجی می کشاند.

این نماینده مجلس عدم وجود نقدینگی را مشکل دیگر تولید داخلی توصیف و تصریح کرد: مشکل ارزانی اجناس خارجی خود به خود حل شده است اما مشکل عدم نقدینگی برای تهیه منابع کارخانجات همچنان باقی است.

وی تأکید کرد: مجلس باید اعتباراتی را برای کارخانجات داخلی در نظر بگیرد.

حسینیان در خصوص مسائل مطرح شده مبنی بر اینکه مردم ایران در این بحران اقتصادی به شدت دچار تقلیل ثروت شده اند، گفت: این سخن قابل تفسیر است چرا که این سخن نسبت به ثروتمندان صحیح نیست.

وی در خصوص این مسئله تأکید کرد: ثروت آنان یا کالا یا ملک یا اتومبیل بوده که به همان نسبت ثروت آنها افزاش یافته و آن که آسیب دیده اند کارمند و کارگر و بازنشستگان بوده اند که تنها منبع زندگی آنها، حقوق آنها بوده است که مسائل اقتصادی قدرت خرید آنان را پایین آورده است.

حسینیان همچنین تصریح کرد: مجلس در قانون بودجه سال 92 باید فکری به حال آنان به خصوص بازنشستگان کند.

حسینیان در خصوص ارتباط با آمریکا گفت: مطابق بند اول اصل 110 قانون اساسی تعیین کننده سیاست کلی نظام رهبری است و بدون شک یکی از مصادیق آن، رابطه با آمریکا است.

وی تأکید کرد: هیچ یک از مسئولان نظام حق اظهار سخنی مبنی بر تعیین نوع رابطه با آمریکا را بدون اجازه رهبری و انطباق آن با اصول ترسیم شده، ندارند.

حسینیان در این مورد با اشاره به این که آمریکا در شرایط منطقی درخواست ارتباط ندارد گفت: آمریکا از ما می خواهد بر سر یک حق مسلم با ایران مذاکره  کند و فرض کنیم ما از این حق انصراف دهیم چه تضمینی است که آمریکا در مورد حق استقاده از نانوتکنولوژی و بیوتکنولوژی باب اختلاف جدیدی باز نکند و یا از ما نخواهد که از سرزمین خود عقب نشینی کنیم.

وی ادامه داد: در دولت پیشین غنی سازی را تعلیق کردند و رئیس جمهور خاتمی به دنبال ذوب یخ های بین ایران و آمریکا بود اما نتیجه چه شد؟

حسینیان با تأکید بر اینکه در همان زمان رئیس جمهور آمریکا ایران را محور شرارت نامید، گفت: محور شرارت یک فحش سیاسی نبود بلکه یک واژه حقوقی بود که آمریکا به خود حق می داد به این حمله کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی استراتژی رهبری اتحاد قوا و آرامش داخلی توصیف و تصریح کرد: رهبری در گذشته جزئیات این اتحاد را اعلام کرده و فرموده اند که جدایی های ماهوی نیست.

حسینیان با تأکید بر اینکه در اختلافات باید یک نفر کوتاه بیاید، گفت: هر کس که این استراتژی را با هر بهانه اعم از حق مجلس یا حق دولت یا حق قوه قضائیه بر هم زند محکوم است، گر چه شروع کننده، گناهکارتر است اما پاسخ دهنده نیز از امر رهبری تخطی کرده و محکوم است.

وی تأکید کرد: استراتژی دشمن برای انتخابات ایجاد جوی متشنج است که با جرقه ای جامعه را به اغتشاش بکشاند.

حسینیان با تأکید بر اینکه دادن اطلاعیه و بیانیه گر چه لازم است اما کافی نیست، افزود: باید در عمل نشان دهیم که تابع ولایت هستیم کما اینکه تجربه چند روز گذشته که به هیچ وجه آسان به دست نیامد نشان داد که این تنش پیروز نداشت و باعث تأسف نایب حجت خدا شدیم و این گناه کمی نبود.

وی تصریح کرد: صریحاً اعلام می کنم ما با هیچ کس عقد اخوت نبسته ایم و مبنای ارتباط ما با اشخاص میزان نزدیکی و اطاعت آنها از رهبری است.

این نماینده مجلس گفت: همان شمشیری که به دفاع از مسئولان کشیده ایم با اجازتی یا اشارتی رو به همان مسئول می کشیم و مبنای ما تنها اطاعت از رهبری است.

حسینیان تصریح کرد: بارها نشان داده ایم که هم چنان به راهنمایی های رهبری نیازمندیم.

وی ادامه داد: برخی دوستان اظهار می کنند که از رهبری مایه بگذاریم و اگر چه این شخص در جای خود صحیح است، اما باید به یاد داشته باشیم که دشمن به دنبال منذوی کردن رهبری است.

عضو کمیسیون اصل 90 هم چنین تصریح کرد:  دشمنان نظام باید بدانند که در کشور ما با همه اختلاف سلایق و بداخلاقی ها همه مسئولان امر رهبری را واجب و مطاع می داند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet