هدر موبایل
1391/12/01 12:17:00
سرویس فرهنگی

بازدید نمایندگان مجلس ازپشت صحنه پایتخت2 در پایتخت

صبح روز دوشنبه ۳۰ بهمن ماه، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی همراه قائم مقام رییس سازمان صداوسیما و مدیر شبکه یک تلویزیون، ازلوکیشن و پشت صحنه سریال پایتخت ۲درخانه سالمندان قدس بازدید کردند.
بازدید نمایندگان مجلس ازپشت صحنه پایتخت2 در پایتخت صبح روز دوشنبه ۳۰ بهمن ماه، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی همراه قائم مقام رییس سازمان صداوسیما و مدیر شبکه یک تلویزیون، ازلوکیشن و پشت صحنه سریال پایتخت ۲درخانه سالمندان قدس بازدید کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/35050.jpg بازدید,نمایندگان,مجلس,ازپشت,صحنه,پایتخت2,در,پایتخت Icana

به گزارش حوزه فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، صبح روز دوشنبه ۳۰ بهمن ماه، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی همراه قائم مقام رییس سازمان صداوسیما ومدیر شبکه یک تلویزیون، از لوکیشن سریال پایتخت ۲ درخانه سالمندان قدس بازدید کردند.

این سریال که نوروز سال ۱۳۹۲ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد، در ادامه سریال پایتخت1 که در نوروز 2سال گذشته از رسانه ملی به نمایش درآمد، ساخته شده و دارای مضمونی خانوادگی و اجتماعی است و این بار حوادث آن در تعدادی از شهرهای شمال وجنوب کشور با هدف معرفی آداب و رسوم مردم این مناطق اتفاق می‌افتد.

 

سیروس مقدم کارگردان سریال پایتخت ۲ در جمع نمایندگان استان مازندران که برای بازدید از پشت صحنه ساخت این سریال نوروزی حضور یافته بودند، گفت: عوامل مجموعه سریال پایتخت ۱ انتظار این استقبال از سوی مخاطبان را نداشتند.

وی ادامه داد: برخی از هموطنان که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، سی‌دی‌های مجموعه پایتخت ۱ را برای سوغات به خارج از کشور بردند.

کارگردان سریال پایتخت ۱ و ۲ ادامه داد: پس از کار و تلاش دو ساله و با بررسی‌هایی که در مورد سوژه‌یابی برای ساخت پایتخت ۲ صورت گرفت، سوژه گلدسته سازی که مختص به استان مازندران است، مورد توجه قرار گرفت و سریال نوروزی امسال بر این اساس کلید خورد. 

مقدم با بیان این که پایتخت ۱ اگرچه نواقصی داشت اما تاثیر فراوانی بر جامعه گذاشت، گفت: سعی شده با جبران نواقص سریال پایتخت ۱ در سریال نوروزی امسال با اثرگذاری که سریال‌ها می‌توانند داشته باشند، در کانون گرم خانواده‌های ایرانی حاضر شویم.

وی ادامه داد: با بررسی‌های ابتدایی قرار بود گلدسته‌هایی که سوژه اصلی سریال است، از شهرستان علی‌آباد کتول در استان مازندران به کربلا و یا خارج از کشور برده شود اما با مشکلات پیش آمده قرار بر این شد که داستان سریال به مسجدی در قشم ختم شود.

کارگردان سریال پایتخت ۲ با اشاره به این که این سریال نوروزی دو پیام عمده برای مخاطب خواهد داشت خاطرنشان کرد: اولین پیام، عیدی خوب برای هموطنان داخل و خارج است و دومین پیام این است که در قالب سریال حس همبستگی در خانواده  ها را نهادینه کنیم.

همچنین محسن تنابنده نویسنده فیلمنامه این سریال نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، در خصوص فیلنامه این سریال، گفت: به دلیل استقبال مخاطبان از سریال پایتخت۱ قرار براین شد که با بررسی دقیق‌تر به ساخت سری جدید سریال پایتخت ۲  اقدام کنیم..

 نویسنده سریال نوروزی پایتخت، با بیان اینکه نوشتن سناریو سریال ۲سال به طول انجامیده است، تصریح کرد: پس از اتمام سری نخست این مجموعه با اصرار‌های که از سوی مخاطبان و سازمان صدا و سیما وجود داشت، بارها بر روی سوژه‌های مختلف بحث و تبادل نظر وجود داشت که در انتها باآماده شدن سناریویی مسنجم، تصمیم به ساخت این مجموعه گرفته شد.

 تنابنده با بیان اینکه گاه باید با دید اغماض به برخی مسائل نگاه کرد، ادامه داد: اگر چه سعی شده برای برطرف شدن سوتفاهمات در بحث لهجه استفاده شده در مجموعه پایتخت ۱ از بازیگران استان مازنداران استفاده شود اما برای ساخت مجموعه‌ای با کیفیت، باید با برخی مسائل به دید اغماض نگریسته شود و کلیت را فدای یک مسئله جزئی نکرد.

 نویسنده مجموعه پایتخت ۱و ۲تصریح کرد: در سری جدید سریال نوروزی پایتخت از شخصیت‌های جدید با نقش‌های حاشیه‌ای استفاده و هم‌چنین نقش‌های جدیدی تعریف شده‌است.

سیروس مقدم نیز در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری خانه ملت نیز از افزوده شدن بازیگران جدید در سریال پایتخت 2 خبر داد و گفت: داستان از جایی شروع می شود که ازدواج گلرخ و ارسطو بهم می خورد و ارسطو افسرده و پریشان احوال می شود.

 وی ادامه داد: تنها نقش گلرخ در سری جدید پایتخت حذف شده و تمام اعضای خانواده، کماکان در نقش های خود حاضر هستند و شخصیت هایی همچون خانم نصرتی و مهران احمدی و سلطانیان، رمضانی فر و امیر جعفری در تهران به این سریال اضافه خواهند شد.

 

کارگردان سریال پایتخت ۲ با بیان اینکه مجلس می تواند با کمک خود آستانه صبر و تحمل مردم را در دیدن سریال ها بالا برد، ادامه داد: به دلیل اینکه نمایندگان مجلس منتخب و سخنگوی ملت هستند، می توانند مردم را برای دیدن یک سریال تا انتها تشویق کنند و در پایان هم آن سریال مورد نقد و بررسی قرار گیرد.

وی ادامه داد: اولین بازخوردها در مورد یک سریال از مجلس آغاز می شود و نمایندگان می توانند در بالا بردن آستانه تحمل مردم کمک شایانی را به عوامل سازنده سریال ها داشته باشند. 

مقدم پیرامون انتقاد مجلس هشتم در مورد بحث لهجه استفاده شده در سریال پایتخت ۱ اظهار داشت: در سری جدید سریال پایتخت به دلیل اینکه خانواده مازندرانی هستند، این لهجه حذف نشده و در سری گذشته نیز ما به نمایندگان توضیح دادیم که قصد تمسخر لهجه را نداشته ایم.

پس از بازدید نمایندگان مجلس از لوکیشن‌های سریال پایتخت 2 سلیمان عباسی پیرامون این بازدید، به خبرنگار فرهنگی خانه ملت، گفت: مجلس و سازمان صدا و سیما باید از روند تولید سریال‌هایی که دید تاریخی و مذهبی دارند، تا حد توان حمایت کنند.

 نماینده مردم گنبد کاووس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ساخت ‌سریال‌هایی با مضمون طنز می‌تواند جامعه را از شبکه‌های بیگانه بی نیازکند، تصریح کرد: در برهه‌ زمانی که غرب با تهاجم فرهنگی در تلاش برای القای فرهنگ مسموم خود به جامعه ایرانی است، باید تلاش شود با به تصویرکشیدن سنت‌های اصیل ایرانی همراه با نقش پررنگ مذهب،  در خنثی کردن توطئه‌های دشمنان نقش موثری را ایفا کنیم.

 وی با تاکید براینکه در لوای ساخت سریال‌ها باید فرهنگ دینی، مذهبی را اشاعه داد، افزود: با سرلوحه قرار دادن دین و مذهب در ساخت سریال‌های تلویزیونی می‌توان نسل آینده را به خوبی تربیت کرد تا از این طریق خانواده و به تبع آن جامعه‌ای سالم داشته باشیم.

عضو مجمع نمایندگان استان گلستان، تصریح کرد:امروزه هنر فیلم سازی با داشتن مخاطبان فراوان می‌تواند در راستای تطهیر جامعه از فیلم‌های مبتذل کمک شایانی داشته باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه امروز به دعوت عوامل ساخت سریال پایتخت ۲ که در نوروز ۹۲ از شبکه ۱سیما پخش خواهد، بر سر صحنه فیلمبرداری آن حاضر شده‌ایم، خاطرنشان کرد: حضور مسئولان در صحنه فیلمبرداری سریال‌هایی که رنگ و بوی مذهبی و تاریخی دارند، باعث دلگرمی عوامل آن خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet