خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1391/12/01 12:48:30
سرویس صحن
محمدی در تذکر شفاهی:

روستاهای پرجمعیت استان قزوین باید به شهر تبدیل شوند

نماینده مردم قزوین در مجلس با اشاره به وجود بخش‌های پرجمعیت در استان قزوین گفت: روستاهای بالای سه هزار نفر استان قزوین طبق قانون باید به شهر تبدیل شوند.
روستاهای پرجمعیت استان قزوین باید به شهر تبدیل شوند نماینده مردم قزوین در مجلس با اشاره به وجود بخش‌های پرجمعیت در استان قزوین گفت: روستاهای بالای سه هزار نفر استان قزوین طبق قانون باید به شهر تبدیل شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/23657.jpg روستاهای,پرجمعیت,استان,قزوین,باید,به,شهر,تبدیل,شوند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، داود محمدی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 1 اسفند) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود با بیان این که عدم رسیدگی به آلایندگی کارخانه سیمان آبیک باعث رنج و عذاب مردم این منطقه شده است گفت: چرا مفاد ماده 123 قانون پنجم توسعه در این مورد نادیده گرفته شده و به چه دلیل حقوق ضایع شده مردم ولایتمدار آبیک احقاق نمی‌شود.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به تذکر بعدی خود با بیان این که درخصوص تقسیمات کشوری چند قانون وجود دارد اما بین استان قزوین و سایر استان‌ها تبعیض ایجاد می‌شود، افزود: امروز بخش محمدیه با بیش از 250 هزار نفر جمعیت و اقبالیه با بیش از 70 هزار جمعیت و بخش‌هایی مانند الموت شرقی و غربی، طارم و سفلی با پراکندگی شدید روستاها و بعد مسافت استحقاق ارتقا به شهرستان را ندارند.

وی با بیان این که روستاهای بالای سه هزار نفر استان باید کلا به شهر تبدیل شوند، ادامه داد: در اکثر موارد استانداری اقدامات کارشناسی لازم را به عمل آورده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم در پایان گفت: از رئیس جمهور و کابینه وی که قبلا در ملاقات‌های حضوری دستورهای مساعدی را صادر کرده‌اند تقاضا می‌کنم تا قبل از پایان عمر دولت یادگار ارزنده‌ای را در ذهن مردم استان قزوین به ثبت رسانده و در اجرای وعده‌های خود تسریع کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet