هدر موبایل
1391/12/02 14:19:30
سرویس اقتصادی
میر‌مراد‌زهی در واکنش به افزایش قیمت موز در بازار:

دولت با تولید موز گلخانه‌ای از خروج ارز جلوگیری کند

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه عرضه موز در بازار با قیمت ۳۲۰۰تومان فشاری بر مصرف‌کننده است گفت: در صورتی که پرورش موز در کشور از سوی دولت و مسئولان جدی گرفته شود علاوه بر کاهش فشار برمصرف‌کننده جلوی خروج ارز از کشور نیز گرفته می‌شود.
دولت با تولید موز گلخانه‌ای از خروج ارز جلوگیری کند عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه عرضه موز در بازار با قیمت 3200تومان فشاری بر مصرف‌کننده است گفت: در صورتی که پرورش موز در کشور از سوی دولت و مسئولان جدی گرفته شود علاوه بر کاهش فشار برمصرف‌کننده جلوی خروج ارز از کشور نیز گرفته می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/1243.jpg دولت,با,تولید,موز,گلخانه‌ای,از,خروج,ارز,جلوگیری,کند Icana

هدایت‌الله میر مراد‌زهی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به واردات موز به کشور گفت: تعلق نگرفتن ارز مبادلاتی به موز و واردات با ارز آزاد علت افزایش قیمت این محصول در بازار است.

نماینده مردم سراوان، سیب، سوران و زابلی در مجلس شورای اسلامی،با بیان این مطلب که مسئولان باید با افزایش تولید داخلی و ایجاد امکان پرورش موز در گلخانه‌های کشور در 4 فصل امکان افزایش قیمت این محصول را ندهند افزود: در صورتی که پرورش موز در کشور از سوی دولت و مسئولان جدی گرفته شود علاوه بر کاهش فشار برمصرف‌کننده جلوی خروج ارز از کشور نیز گرفته می‌شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس‌با بیان اینکه عرضه موز در بازار با قیمت 3200تومان فشاری بر مصرف‌کننده است گفت: دولت می تواند با پرورش موز در گلخانه‌های داخل به تأمین نیاز بازار و کاهش واردات و قیمت این محصول کمک کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تأکید بر اینکه در کشور تعداد زیادی گلخانه‌های چهار فصل برای پرورش و تولید محصولات گوناگون وجود داردتصریح کرد: مسئولان می‌توانند با پرورش موز و محصولات گرمسیری در این گلخانه‌ها از وابستگی کشور به خارج بکاهند.

نماینده مردم سراوان، سیب، سوران و زابلی در مجلس‌ادامه داد: باید تغییراتی در نظام بهره‌برداری کشور به‌ وجود آید تا موجبات رشد اقتصادی کشور و تقویت پتانسیل های کشاورزی فراهم گردد.

وی تصریح کرد: در صورتی تولید محصولات با توجه به استعداد و قابلیت بالقوه‌ای که در زمینه 4 فصل بودند کشور داریم صورت بگیرد می‌توان به خود‌کفایی در بسیاری از محصولات دست یافت.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس‌یادآور شد: متأسفانه به علت عدم حمایت از تولید‌کنندگان و کشاورزان این قشر رغبتی به تولید محصولات ندارند که این امر وابستگی به کشورهای دیگر را بیشتر می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet