شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1391/12/01 12:59:20
سرویس صحن
میرمرادزهی در تذکر شفاهی:

دولت در پرداخت اعتبارات خشکسالی‌و جبران خسارت مردم سیستان و بلوچستان سرعت بخشد

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس با اشاره به مشکلات مردم پس از خشکسالی ۱۳ ساله گفت: از دولت می‌خواهم اعتبارات مربوط به خشکسالی و جبرات خسارت مردم این استان را پرداخت کند.
دولت در پرداخت اعتبارات خشکسالی‌و جبران خسارت مردم سیستان و بلوچستان سرعت بخشد نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس با اشاره به مشکلات مردم پس از خشکسالی 13 ساله گفت: از دولت می‌خواهم اعتبارات مربوط به خشکسالی و جبرات خسارت مردم این استان را پرداخت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/23073.jpg دولت,در,پرداخت,اعتبارات,خشکسالی‌و,جبران,خسارت,مردم,سیستان,و,بلوچستان,سرعت,بخشد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، هدایت‌الله میرمرادزهی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 1 اسفند) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود با اشاره به از بین رفتن کلیه تسهیلات و اشجار مردم استان سیستان و بلوچستان طی خشکسالی 13 ساله این استان گفت: متاسفانه در سال گذشته و سال جاری هیچ اعتباری برای جبران خسارت‌های وارد شده به منطقه داده نشده است.

وی با بیان این تذکر من به هیات دولت این است که با ارائه اعتبارات خشکسالی و جبران خسارت تسهیلات از بین رفته مردم را جبران کند، افزود: تسهیلات صد ساله مردم به واسطه این خشکسالی از بین رفته و آنان شغل دیگری ندارند و لازم است که هیات دولت برای رسیدگی به وضعیت خشکسالی این استان و جبران خسارات آنها به سرعت وارد عمل شود.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان این که این استان دارای مرزهای آبی و خاکی است ادامه داد: براساس مصوبه دولت مرزداران می‌توانند از  54 نوع جنس ، دو میلیون پول و 20 کیلومتر از مرز استفاده کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: اما به دلیل عدم وجود کارخانه و اقدامات زیربنایی و عدم اجرای مصوبه دولت در این استان مردم آن دچار مشکل شده‌اند این در صورتی است که استان سیستان و بلوچستان استانی غنی و دارای پتانسیل است.

وی گفت: درخواست من از رئیس جمهور و هیات دولت این است که به اقدامات خود سرعت داده و گمرک را برای مردم این استان تسهیل کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet